Jak się uczyć

How to Study, 25th Anniversary Edition 8th Edition
9788380620612
poradniki
Julia

Program, który pomógł milionom uczniów i studentów uczyć się mądrze i skutecznie Jak się uczyć przedstawia rewolucyjny system nauki bogato ilustrowany przykładami – dzięki niemu wszyscy, którzy chcą zdobywać wiedzę, poradzą sobie na każdym etapie kształcenia. Jeśli jesteś uczniem starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum/technikum. Jeśli jesteś studentem. Jeśli starasz się o...

Jeśli jesteś studentem.
Jeśli starasz się o stypendium lub chcesz podjąć naukę za granicą.
Jeśli po latach przerwy chcesz wrócić do nauki ta książka jest dla ciebie!

Dzięki niej poznasz dogłębnie podstawowe elementy procesu uczenia się - czyli czytanie, pisanie, zarządzanie czasem, pamięć i umiejętność zdawania testów i egzaminów – po to, żeby niczego nie przegapić w procesie zdobywania wiedzy. Znajdziesz tu wskazówki, jak najlepiej przygotować sobie warunki sprzyjające nauce, jak wyróżniać się w klasie czy grupie, jak prowadzić poszukiwania online i wiele innych.

Jak się uczyć:
• Pomaga uczniom i studentom w każdym wieku – od szkoły podstawowej aż do uzyskania dyplomu, nawet tym, którzy po długiej przerwie wracają do nauki.
• Wpaja umiejętności, które będą przydatne również poza szkołą czy uczelnią i w późniejszym życiu.
• Zawiera wskazówki, jak pomagać w nauce młodszym dzieciom, zwalczać zmęczenie i znudzenie w trakcie nauki, najwięcej skorzystać z zajęć klasowych i wiele innych.

źródło opisu: www.rebis.com.pl

źródło okładki: www.rebis.pl

Zosia Nowicka | 2018-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2018

Od dość długiego czasu zmagałam się z problemem odnośnie tego w jak łatwy, szybki i skuteczny sposób przyswoić wiedzę. Były momenty, że kompletnie nie wiedziałam jak się do tego zabrać.

Jakiś czas temu wreszcie zmobilizowałam się i sięgnęłam po tę pozycję, która już od 2 lat zalegała na mojej półce.

Czy było warto?

Jak najbardziej tak. Jest to książka skierowana z całą pewnością do wszystkich tych osób, które uczęszczają do szkół czy na uczelnie. Ma ona na celu przede wszystkim pokazać jak odnieść sukcesy w życiu, znaleźć rozwiązanie jak walczyć ze stresem, który jest nie małym przeciwnikiem, skupić się na przyswajanym materiale, jak zaplanować sobie czas, jak skutecznie przygotować się do matury, co robić podczas wykładów na studiach a czego nie i wiele innych ciekawych porad.

Zapewne dla większości z was nie będą to odkrywcze porady, ale muszę przyznać, że zdając sobie o nich sprawę nie wiedziałam jak ma to wpłynąć na moje życie i czy w ogóle się sprawdzą. Tu zostało mi to w...

Paweł Marchel | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Jak dla mnie książka raczej słaba.

Co prawda pozwala usystematyzować wiedzę na temat metod skutecznego uczenia się. Nie ma w niej jednak nic wielce odkrywczego.

Jeżeli nikt nie czytał nic wcześniej na temat skutecznego uczenia się, to ta książka jest dla niego odpowiednia. Znajdzie w niej użyteczne wskazówki do postępowania w różnych obszarach uczenia się.

Każdy, kto musi zrobić prezentację na temat skutecznego uczenia się również skorzysta z tej książki i na jej podstawie będzie w stanie przygotować dobry materiał.

W pozostałych przypadkach polecam przeczytanie innych książek np.
R. Kotarski Włam się do mózgu
S. Leitner Naucz się uczyć

Piesiec | 2019-05-30

Polecam książkę osobom, chcącym dowiedzieć się jak uczyć się szybciej i skuteczniej. Jeśli jesteś osobom, która spędza mnóstwo czasu na nauce i trochę ci to przeszkadza, bo nie masz czasu na spotkania ze znajomymi lub rozwijanie swoich pasji lub zainteresowań to ta książka jest dla ciebie.
Pokazuje ona metody, dzięki którym można poprawić swoje nawyki w nauce, skorygować błędy i zyskać więcej czasu na przyjemności.

jdm | 2019-03-27
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 27 marca 2019

w połowie sobie podarowałem :) nie dlatego aby była jakaś fatalna, ale dla tego że nie dla mnie, zdaje się że wszystkie informacje na których mnie zależało były właśnie na początku książki. Całą reszta to głównie porady dla uczących się na studiach i w szkołach, ja choć się uczę cały czas to już raczej sam siebie :). Porady tam zapisane uważam za cenne i trafne, jedynie co dla mnie to trochę truizmy, ale jak napisałem książka raczej nie dla mnie :) Polecam głównie niezorganizowanym studentom, którzy by chcieli ciut efektywniej wykorzystywać czas na naukę, można się trochę nauczyć jak się uczyć :)

Psychociemna | 2018-09-01
Przeczytana: 01 września 2018