Zagłada

Cykl: Star Force (tom 2)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Extinction
maitiri

To kolejny kiepski rok Kyle’a Riggsa. Okręty nanitów mają nową misję – ale to wyrok śmierci dla pilotów. Do tego ziemski rząd zamierza skraść technologię Sił Gwiezdnych. Co gorsza, Ziemia obiecała coś makrosom i maszyny wkrótce upomną się o to… Wojna wśród gwiazd nie zakończy się szybko. I nikt nie ma pojęcia, jaki będzie jej finał.

źródło opisu: http://www.drageus.com

źródło okładki: http://www.drageus.com

Jarek Zawisza | 2018-03-27
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

W opisie książki napisali: "To kolejny kiepski rok Kyle’a Riggsa"
Zapomnieli tam jednak dodać: "To kolejny kiepski krok czytelnika"

Cóż mogę rzec...

Po bardzo przeciętnym pierwszym tomie, liczyłem że historia się jakoś rozwinie...
Niestety, zwinęła się i to z wielkim hukiem!
Aż chciałoby się zapytać - w jakim celu poświęca się siły i środki na tłumaczenie i wydawanie tak słabych książek?

Od wielu lat jestem fanem SF we wszelakich jej odmianach, ale to coś, to ni pies ni wydra!
Fabuła - dramat,
postaci - dramat,
dialogi - tragedia.
Ogólny poziom całości żenada.

To chyba:
najgorsza!
najbardziej seksistowska!
najprymitywniejsza!
i najbardziej wulgarna!
książka SF jaka kiedykolwiek wpadła mi w ręce...
Jednym słowem - Zgroza!

Średnio zmotywowany uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej napisałby ciekawszą opowieść...
I miałaby ona z pewnością jedną zasadniczą zaletę w porównaniu z tą, znacznie mniej bluzgów.

Szerokim łukiem omijać!

veinylover | 2017-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Czytadełko akcji niezłe, choć jak powiedziałem przy tomie pierwszym - niewykorzystany potencjał pomysłów.
Bardzo długi, aż nużący opis walk w kopcu. Nie bardzo wiadomo, jaki ma być cel walki i skąd żołnierze mają wiedzieć, co robić, bo Makrosy, niby takie mądre są jednak zadziwiająco durne i zachowują się nieracjonalnie izolując swój podległy oddział od informacji potrzebnych do sporządzenia planu akcji. To dla mnie konstrukcja bardzo siermiężna logicznie.
Już dzisiejsze lotnictwo USA produkuje bomby, które potrafią wbić się kilkanaście metrów w grunt i wybuchnąć niszcząc bunkier, a i zwykła bomba lotnicza potrafi przebić betonowe stropy budynku, aż po fundament. Nie widzę problemu ze zniszczeniem dowolnie dużego kopca termitów, gdyby użyć atomówkę zrzucaną z orbity przy ciążeniu niemal dwukrotnie większym od ziemskiego. Walka podziemna na noże, to jakiś lekki absurd. Nie wyobrażam sobie stwora, który przeżyłby atak z broni, która łamie drzewa, choćby ten stwór był nie wiadomo, jak...

EIGHT | 2017-07-31
Na półkach: Star Force, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 lipca 2017

Czyta się szybko, czyta się przyjemnie.
Akcja nie zwalnia, ciągle leci do przodu jak szalona.
Ciągle pozostaje dużo niewiadomych, które chce się poznać. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Przyjemna i wciągająca lektura.

Problem i to dużo, bardzo irytujący to postać Sandry.
Wygląda to tak, jak by Kyle Riggs na pokład swojego statku zabrał seks zabawkę.
Sandra to wiecznie napalona nimfomanka. Jedyny jej cel to spełniać zachcianki seksualne. Za każdym razem jak się pojawia to flirtuje a niemal każdy fragment z jej udziałami kończ się seksem pod prysznicem.
Rozumiem, że autor chciał trochę urozmaicić Kyle'a pobyt na statku ale żeby aż tak? Mam nadzieje, że Sandra szybko umrze (albo zmieni priorytety), bo jak to tak dalej będzie wyglądało, to się tego nie będzie dało czytać, to co teraz jest irytujące z czasem może się z tego zrobić kula śniegowa.

Mimo tej wady (w sumie można by wyciąć wątek z Sandrą z książki, ale na jej miejsce wstawić bardziej inteligentną kobietę) i paru...

J_Luna | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

Kolejny wciągający tom serii Star Force to mało powiedziane.
Jak dla mnie rewelacja bo choć spodziewałam się fajerwerków które nadejście zwiastował koniec pierwszego tomu to nie sądziłam że te fajerwerki okażą się atomowymi wybuchami.
Jeśli podobał ci się pierwszy tom to na pewno sięgniesz po ten a jeśli byłeś trochę zmęczony czy znudzony po tamtym tomie to śmiało mogę powiedzieć że jeśli sięgniesz po kontynuację mile się zaskoczysz.

herodot83 | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

Błyskawiczne działanie, unoszący się w powietrzu zapach spalonych, poszatkowanych ciał okraszanych wymuszonym przez los heroizmem. Bohaterowie, którzy są niezwykle złożeni w swej prostocie i nieprzewidywalnie nieuchwytni w momencie gdy wydają ostatnie tchnienie. Technologiczna rzeźnia o zachowanie człowieczeństwa.

Kahir | 2017-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Czy można stworzyć bohatera bez wad ? Byłego nauczyciela, który jest wybitnym strategiem , programistą , marines , konstruktorem ... itd .Gość robi wszystko , nawet nadaje nazwy obcym planetom , no bo reszta ziemian to albo idioci albo mięso armatnie. A co lubi nasz bohater? W wolnych chwilach uprawia akrobatyczny sex w stanie nieważkości. Powracam do pytania z początku. Można ? Można , ale ...litości. A poza tym to lasery , wojna , wybuchy , więcej laserów , więcej wybuchów i latanie po obcych planetach. Aż się boję co będzie dalej ale masochistycznie to sprawdzę :)

Dariusz Gruca | 2018-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Początek książki mi się średnio podobał. Ale na szczęście akcja fajnie się rozkręciła. Jest to fajna rozrywka:)

Sławomir | 2017-08-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Słabo pamiętam pierwszą część cyklu ponieważ czytałem ją kilkadziesiąt książek wstecz. Pamiętam jednak, że bardzo podobał mi się fakt, że autor się nie obcyndalał i z marszu już chyba na pierwszej stronie wytłukł bohaterowi rodzinę a później było już tylko lepiej:)
W drugiej części cyklu również nie ma jakiś zbędnych dupereli tylko jest od razu akcja. Ponad to ciekawe pomysły, zwroty owej akcji, książka nie jest banalnie przewidywalna. Jednym słowem bawiłem się świetnie i z czystym sercem mogę polecić.

Sneer | 2017-07-27
Na półkach: Przeczytane, SF-F, 2017
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Cóż można powiedzieć , masakra.

MarZachar | 2017-11-25
Na półkach: 2017, MOBI, Przeczytane
Przeczytana: 22 listopada 2017

Tom drugi gorszy od pierwszego ale i tak super się czyta.