Lady Killer

Wydawnictwo: Dark Horse Comics
komiksy
angielski
superhero

Josie Schuller is a picture-perfect homemaker, wife, and mother—but she’s also a ruthless, efficient killer! She’s balanced cheerful domestic bliss with coldly performed assassinations, but when Josie finds herself in the crosshairs, her American Dream life is in danger!

źródło opisu: https://www.darkhorse.com/Books/26-356/Lady-Killer-TPB

źródło okładki: https://www.darkhorse.com/Books/26-356/Lady-Killer-TPB#prettyPhoto

Monika | 2019-03-09
Przeczytana: 09 marca 2019

ZABÓJCZA KURA DOMOWA

Josie Schuller – idealna pani domu, ożywiona reklama z lat pięćdziesiątych. Piękna i elegancka niczym stewardessa luksusowych linii lotniczych, perfekcyjna gospodyni, matka dwóch córek i żona skrojona na miarę męskich potrzeb. Doskonale radzi sobie ze wszystkimi obowiązkami: z utrzymaniem porządku w domu, z podaniem na czas obiadu, z ogarnięciem rozbrykanych dzieci, a nawet z ukatrupieniem żywotnej pani Romanov, która za cholerę nie chce umrzeć. W dzień machnie wam koktajl, a nocą upitoli głowę. I zawsze posprząta po skończonej robocie. Czy James Bond tak potrafi?

Urok komiksu Jones i Richa tkwi w jego konsekwentnej stylistyce: ubrania, samochody, wystroje wnętrz, a nawet sylwetki i zachowania bohaterów nawiązują do lat 50. ubiegłego wieku. Kolejne rozdziały przeplatane są reklamami, charakterystycznymi dla tamtych czasów. Zachwycający jest ten klimat vintage, obecny w każdym dopieszczonym kadrze, podkreślony starannie dobraną kolorystyką. Postać tytułowej...

David | 2019-03-02

Plusy:
- Fantastyczna oprawa graficzna
- Warta akcja, nie jest przegadana
- Niezły humor (szczególnie okładki i reklamy)

Minusy:
- Oklepany scenariusz, czytając zastanawiasz się: Ej, czy ja już tego gdzieś przypadkiem nie widziałem?
- Miejscami brutalne (zdecydowanie 18+). Chociaż jest to zamierzone, więc z drugiej strony ciężko uznać za jakąś zdecydowaną wadę.

Ogólnie czyta się szybko i przyjemnie.

superhero | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 29 marca 2017

Bardzo dobrze zilustrowana i wartko opisana historia.

mela | 2019-03-25
Na półkach: Komiksy, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Znacznie lepsza wersja kobiety jako morderczyni od "Złotka".

QUEENfan | 2019-04-23
epops85 | 2019-03-17