Grom z jasnego nieba i inne opowiadania

Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Thunderstruck and other stories
malena

ŻAL, ŚMIECH, ROZKOSZ, PŁACZ – CHWYTAJĄCA ZA SERCE KOMPOZYCJA, O KTÓREJ BĘDZIESZ MYŚLAŁ JESZCZE DŁUGO PO PRZECZYTANIU W niebanalnej kolekcji opowiadań wykreowanych przez Elizabeth McCracken momenty smutku i żalu przeplatają się z wyjątkowymi chwilami czystej beztroski. Intrygująca rozmowa z dziećmi czy ofiarowana w prezencie papuga, która ma okropny francuski akcent to przebłyski ciepła na...

W niebanalnej kolekcji opowiadań wykreowanych przez Elizabeth McCracken momenty smutku i żalu przeplatają się z wyjątkowymi chwilami czystej beztroski. Intrygująca rozmowa z dziećmi czy ofiarowana w prezencie papuga, która ma okropny francuski akcent to przebłyski ciepła na tle wydarzeń, które wywołują łzy w kącikach oczu. Cykl opowiadań stale podkreśla, że życie to niebywały cud, a każdy jego etap niesie niezwykłe doświadczenia. To fenomenalna kreacja wyczarowana przez kobietę wyróżniającą się niespotykanymi pokładami wrażliwości.

NIEBANALNE PODEJŚCIE DO NAJBARDZIEJ SKRAJNYCH UCZUĆ W POSTACI PRZEJMUJĄCYCH HISTORII

Oszałamiająco piękna… Genialnie poruszająca… Stale migocze w niej czysta radość i zdumiewająca magia, a cięty humor działa jak sygnał SOS – wołanie pomocy, kiedy toniesz w mgle zagubienia.

– „Los Angeles Time”

Piękny twór upleciony z humoru, empatii oraz unikatowej i magicznej mocy malowania słowem jest jest namacalnym dowodem na to, że proza Elizabeth McCracken powinna być uznana za wyśmienitą.

– „The New York Times Reviews”

Elizabeth McCracken – amerykańska autorka, która urodziła się w 1966 roku w Bostonie. Jest żoną pisarza Edwarda Careya, z którym ma dwójkę dzieci. Przed ich urodzeniem poroniła. To traumatyczne wydarzenie było inspiracją do przelewania emocji na papier. Obecnie mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

źródło opisu: Wydawnictwo Kobiece, 2017

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl

Katarzyna | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

„ … Wiesz- nauczono cię tego – że to, co posiadałaś, nigdy do ciebie nie wróci ...”

Dom powinien być bezpieczny, uśmiech szczery, a opowiadania wciągające. Nie każde z nich ma szczęśliwe zakończenie. To emocje, miłość, śmierć, oraz przemoc. To pierwsza książka McCracken, którą miałam okazję przeczytać.

Autorką książki jest wspomniana już Elizabeth McCracken. Pisarka urodziła się w Bostonie, ale obecnie mieszka w Nowym Jorku. Jej mąż również jest pisarzem. Niestety nie brak dramatycznych wydarzeń w jej życiu. Kiedy poroniła, szukała ucieczki od rzeczywistości i przelała swoje emocje na papier. Pracowała jako bibliotekarka, prowadziła uniwersyteckie kursy kreatywnego pisania, a obecnie wykłada literaturę na University of Texas w Austin.

W książce znajdziecie takie opowiadania jak: „Dom”, „Coś cudownego”, „Juliet”, „Głód”, „Terpsychora” i wiele innych. Każde jest nietuzinkowe. Np. historia matki, która straciła dziecko ujawnia ogromne cierpienie. Dom, to rzeczy, które przechowujemy...

kachnaTM | 2017-06-12
Przeczytana: 27 czerwca 2017
galmir | 2017-07-19
Na półkach: Chcę przeczytać, Dla B.
Pinko1700 | 2017-07-17
Na półkach: Teraz czytam