Przykłady obliczeń z podstaw konstrukcji maszyn 1 /Połączenia sprężyny zawory wały maszynowe poł

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
9788320434187
zdrowie, medycyna

W programie nauczania przedmiotu Podstawy konstrukcji maszyn ważną rolę odgrywają ćwiczenia. Są one nie tylko uzupełnieniem wykładu, lecz także pomocą dla studentów rozwiązujących zadania projektowe. Mając to na uwadze, Autorzy w swoim dwutomowym podręczniku prezentują przykłady obliczeń najważniejszych i najczęściej stosowanych elementów maszyn. W tomie 1 zamieszczają dane materiałowe niezbędne do wykonania obliczeń, podają praktyczne przykłady obliczeń elementów maszynowych poddanych obciążeniom zmiennym oraz przykłady obliczeń: złączy spawanych, śrub i złączy śrubowych, połączeń wciskowych, połączeń kształtowych, sprężyn, zaworów, wałów maszynowych kształtowych i wałów korbowych. Uwzględniając przy tym wymagania norm PN-EN. Książka jest przeznaczona głównie dla studentów wydziałów mechanicznych i pokrewnych wyższych uczelni technicznych. Może stanowić również cenną pomoc dla inżynierów mechaników zajmujących się konstruowaniem maszyn. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,