This Other Country

Cykl: More Heat Than the Sun (tom 4)
Wydawnictwo: MLR Press
This Other Country
1608209709
MM, Military, Mystery
angielski
Melania

Nikolas is the sanest, straightest, person he knows, so can anyone tell him, why he's on a gay therapy course? Nikolas Mikkelsen could make a very long list of unpleasant things he's endured in his life. Then order it from 'nearly killed me' to 'extremely horrific and don't want to do again'. And what did it say about his forty-five years that being hit by a tsunami would be a considerable...

Nikolas Mikkelsen could make a very long list of unpleasant things he's endured in his life. Then order it from 'nearly killed me' to 'extremely horrific and don't want to do again'. And what did it say about his forty-five years that being hit by a tsunami would be a considerable way down this list? But nothing, not torture, imprisonment, nor starvation has prepared him for what he now has to endure for Ben Rider's sake-attendance on a residential, gay therapy course. At least he has a new contender for the top spot on his 'my awful life' list.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/23600880-this-other-country

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/23600880-this-other-country