Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
God is my friend
Bóg, wiara, przyjaźń
Marta

Każdy chciałby mieć najlepszego przyjaciela - kogoś, kto cię zna i kocha po prostu takiego, jaki jesteś. Kogoś, kto przytuli, gdy jest ci smutno, i kto cieszy się, gdy jesteś szczęśliwy. Najlepsi przyjaciele lubią wspólnie spędzać czas. Trzymają się razem i pomagają sobie we wszystkim. Niniejsza książeczka opowiada dzieciom o ich Najlepszym Przyjacielu - Bogu. Za sprawą urokliwych, pełnych...

Niniejsza książeczka opowiada dzieciom o ich Najlepszym Przyjacielu - Bogu. Za sprawą urokliwych, pełnych humoru ilustracji pomaga najmłodszym poznać Boga lepiej jako Przyjaciela, który jest z nimi zawsze i wszędzie.

To nadzwyczaj prosty i praktyczny poradnik dla dzieci (i dorosłych!) opowiadający o Bogu.

źródło opisu: http://wydawnictwo.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo.pl

Madzialena | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Kim jest Bóg? Czy jest dobry, sprawiedliwy, czy można na Niego liczyć?
Takie pytania rodzą się czasem w sercu niejednej osoby – a co jeśli zadaje je dziecko?
Jak wytłumaczyć, że Bóg to nie jakaś abstrakcyjna bozia siedząca na chmurce, ale ktoś prawdziwy, kochający, ktoś kogo można nazwać swoim przyjacielem?
„Mój przyjaciel Bóg” to kolejna książeczka wydawnictwa PROMIC z serii pomocnych elfów. Piękne, kolorowe wydanie z pomysłowymi i dopasowanymi do tekstu obrazkami z życia małych stworów. Ilustracje są niesamowite! Urzekają mnie za każdym razem, gdy sięgam po którąś z książek z tej serii.
Nie to jednak uważam za główny atut publikacji. Autorka w bardzo przystępny sposób opowiada małemu odbiorcy o Bogu, który posiada wszystkie atrybuty przyjaźni. Swoją opowieść zaczyna od tego, czym charakteryzuje się prawdziwy przyjaciel. Zapewnia, że przy Stwórcy zawsze możemy być sobą – bez obaw, że umniejszy to nas w oczach Boga. Czy Bóg czuje szczęście, że może być obok mnie? Co robi, gdy się...

książek: 1953
Marta | 2017-03-28