Rake's Redemption

Okładka książki Rake's Redemption Chantal Fernando
Okładka książki Rake's Redemption
Chantal Fernando Wydawnictwo: Gallery Books Cykl: Wind Dragons MC (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Wind Dragons MC (tom 4)
Rake's Redemption
Gallery Books
2016-06-28
2016-06-28

z lekka się rozczarowałam. poprzednie takie fajne a ta taka nijaka

z lekka się rozczarowałam. poprzednie takie fajne a ta taka nijaka

Chłopcy z Wind Dragons powracają! „Rake’s Redemption” to czwarty tom cyklu o niegrzecznych motocyklistach autorstwa Chantal Fernando. To jedna z moich ulubionych serii MC i nie mam jej dość. Pokochałam każdą postać stworzoną przez autorkę, a Rake i Bailey nie byli wyjątkiem. Długo czekałam na tą książkę, a kiedy do mnie dotarła wywołała uśmiech na mojej twarzy. Życie dla każdego wybiera własny scenariusz, czasami nie jest on łatwy, zwłaszcza, kiedy z pozoru naiwne młodzieńcze marzenia zostają zniweczone przez problemy. Z miłości bardzo łatwo przejść do nienawiści, gdy serce przepełnione jest żalem i goryczą. Jak będzie w przypadku Adama i Bailey? Czy warto wchodzić drugi raz do tej samej rzeki?
Głównym bohaterem książki autorstwa Chantal Fernando pod tytułem „Rake’s Redemption” jest Adam nazywany przez klubowych braci „Rake”. Dał nam się poznać we wcześniejszych książkach, jako ktoś kto wyjątkowo kocha kobiety i to uczucie jest odwzajemnione. Nie wiedzieliśmy jednak, co miało tak wielki wpływ na niego, że zdecydował się prowadzić taki tryb życia. Mogłoby się wydawać, że Adam nie jest stworzony do nawiązania z kimś długotrwałej, stabilnej relacji, zupełnie jakby zaangażowanie się było dla niego czymś nie do pomyślenia. Nie przypuszczałam jednak, że ten facet próbuje zapomnieć o miłości swojego życia, zastępując ją przygodami każdej nocy. Kochał Baily w szkole średniej, był bardzo zakochany i szczęśliwy, jednak coś się wydarzyło, coś, co sprawiło, że pałali do siebie nienawiścią. Ich przypadkowe spotkanie, ukazalo, że granice między miłością, a nienawiścią coraz bardziej się zacierają. Rake nienawidzi Bailey, bo uważa, że go zdradziła, ale przeżyje ogromny szok, gdy dowie się, co naprawdę się wydarzyło. Co zrobi Rake, kiedy się dowie, że życie Bailey jest zagrożone? Czy dla tej dwójki jest jeszcze nadzieja?
„Rake’s Redemption” to opowieść, która bardzo mi się podobała, mam wrażenie, że czekałam na nią bardzo długo, ale skończyłam ją z przekonaniem, że było warto. Autorka ukazała, że głowni bohaterowie mają wspólną przeszłość, ale nie zdominowała budowania relacji, która miała miejsce w teraźniejszości. Wzajemne spotkanie daje poczucie wsparcia, którego oboje mieli nadzieję nigdy więcej nie doświadczyć, ale także miłość, która nie zdołała umrzeć przez te wszystkie lata. Bohaterom coraz trudniej jest przekreślić miłoścć, którą czuli, ale równie ciężko jest im zapomnieć o tym, co ich rozdzieliło. Książka wywołała we mnie wiele uczuć od złości, smutek, po szczęście, było wiele momentów emocjonalnych. „Rake’s Redemption” to historia, która jest dobrze napisana, a przyjemnością obserwowałam, w jaki sposób bohaterowie łączą się ze sobą w tak cudowny sposób. Sceny zbliżeń są naprawdę gorące, są nienasyceni, w końcu mają siedem lat do nadrobienia. Tajemnice i zwroty akcji sprawiły, że historia stała się jeszcze ciekawsza, związek bohaterów pokona wiele przeszkód, trudnych sytuacji, nieporozumień, ale czy są w stanie pominąć te wszystkie urazy, jakie do siebie żywią?

„Problem polega na tym, że na to nie zasługuję. Nie zasługuję na drugą szansę. Nie zasługuję na odkupienie. Jak mogę wybaczyć sam sobie?”

Ciężko jest zapomnieć o ukochanej osobie, ale ból, jaki niekiedy nam one zadają, powoduje, że potrafimy zmienić się całkowicie. Chować się za maskami i pokazywać innym zupełnie innego siebie, by ochronić swoje serce i by znów nie cierpieć.

Rake właśnie chował się za taką maską. Nikt nie wiedział, że kiedyś jego serce należało do jedynej kobiety, którą kochał ponad życie i z którą planował przyszłość. Bailey była jego młodzieńczą miłością, ale również złamała mu serce. To, co się wydarzyło kiedyś, sprawiło, że stał się kobieciarzem. Myślał, że zna prawdę i że jego gniew, złość i nienawiść w stosunku do Bailey jest uzasadniona. Jednak nie wiedział w jak ogromnym, był błędzie, ale już niebawem miał się o tym przekonać. Bo o to miłość jego życia stanęła na jego drodze i to po siedmiu latach. Kobieta nie spodziewała się, że tak szybko znowu go zobaczy i że wszystkie głęboko pochowane uczucia uderzą w nią z siłą huraganu. Nosiła w sobie wielki ból i żal. Cierpiała za coś, czemu nie była, ani trochę winna. Oboje cierpieli i miotali się w swoich uczuciach. Rake ranił ją, by za chwilę nie pozwolić jej skrzywdzić. Co zrobi Rake, gdy pozna prawdę? Czy będzie umiał wybaczyć sobie, zapomnieć o przeszłości i zawalczyć o wspólną przyszłoś z Bailey? Czy kobieta odnajdzie się w świecie motocyklistów?

„Te łzy to ja, to mój ból. Symbol mojego cierpienia. Pozwalam im płynąć, uwalniam się i wreszcie zrzucam z siebie ciężar.”

Bardzo wyczekiwałam kolejnej książki od Chantal Fernando i jej motocyklistach. Skradli oni moją sympatię już od pierwszego tomu i z każdym kolejnym wzrasta coraz bardziej ta sympatia do nich, jak i do autorki. Tak jak w poprzednich i w tej nie zabraknie humoru, lojalności wobec rodziny, namiętności i pikantnych scen. Jak zawsze z czystą przyjemnością wyruszyłam na spotkanie z tymi zwariowanymi ludźmi, a jest ich sporo. Miło było ich znowu spotkać i przenieś się do ich świata i uczestniczyć w ich życiu. Historia Rake i Bailey jest pełna bólu, łez, krzywdy, ale i wielkiej miłości, nadziei, wybaczaniu i dawaniu sobie drugiej szansy. Autorka po raz kolejny wszystko staranie przemyślała i dopracowała, dając mi frajdę z czytania. Romans motocyklowy jest zaraz po romansie mafijnym jednym z moich ulubionych. Lubię patrzeć na te zgraje nieokrzesanych facetów, którzy mówią, co chcą, robią, co chcą i zawsze dostają, to czego pragną, ale najlepsze jest to, że mimo iż nie łączą ich żadne więzy krwi, to są lojalni i tworzą rodzinę, dla której zrobią wszystko. Polecam.

Bailey wychodząc wieczorem na miasto spotyka swoją pierwszą miłość. Przez siedem lat nie widziała mężczyzny. Pewne niedokończone sprawy między nimi zawsze zaprzątały jej głowę w najmniej odpowiednim momencie dlatego miała ułożone wszystko, co chciałaby mu powiedzieć. Jednak, kiedy go ujrzała pragnęła jednocześnie płakać, i krzyczeć i zapytać co u niego. Wróciły wspomnienia, wzbudziły się również w niej emocje, niestety nie wszystkie chciała i tym bardziej nie była na nie gotowa. Adam też nie był już tym samym chłopcem z przed lat... Nazywali go Rake... był chamski i gburowaty... znów wywołał w niej ból, złość i rozdrapywał stare rany. Czy kiedy będzie potrzebowała pomocy- Rake będzie tak samo obojętny?

Jak zawsze nie zawiodłam się na lekturze. Pani Chantal Fernando i jej pióro ma to do siebie, że stworzone przez nią postacie literackie zawsze są wyraziste, drapieżne i charakterne. Dołączona do tego fabuła osadzona w trudnych emocjach, przeszłości do przepracowania wywołuje uczucie niepokoju w czytelniku i chęci poznania ciągu dalszego bohaterów. Rake i Bailey połączyła prawdziwa i wyjątkowa więź już lata temu. To ta pierwsza niezapomniana młodzieńcza miłość otoczona wieloma wspomnieniami, która nieprzetrwała zostawiając w ich sercach ogrom żalu i niedopowiedzeń i która wciąż ma wpływ na ich teraźniejszość- zwłaszcza, kiedy są blisko siebie. Czy teraz są na siebie gotowi?

Czwarty tom serii serii #winddragonsmc bez wątpienia był niezwykle emocjonującą lekturą. Historia młodych ludzi, których uczucia względem siebie wciąż tliły się w nich, a serce prowadziło odwieczną walkę z rozumem. O pierwszych miłościach, drugich szansach, trudnej przeszłości i skomplikowanej sztuce szczerej rozmowy. O wybaczeniu (również sobie) i zaufaniu. O tym, że warto słuchać drugiego człowieka i tego co ma nam do powiedzenia i dopiero potem podejmować decyzje, bo czasem trzeba żyć z ich konsekwencjami. O chwilach, kiedy nawet wśród tłumu czujemy się samotni i nieznanej nam tęsknocie i cicho tlącej się nadziei.
Ja oczywiście nie byłabym sobą gdyby nie dodała #piekielniepolecam nawet bez znajomości poprzednich książek.

Rake i Bailey w młodości tworzyli parę, której wróżono wspólną przyszłość. Jedno nieporozumienie sprawiło, że ich drogi rozeszły się na lata. Teraz spotykają się ponownie. I choć Rake nie może wybaczyć Bailey przeszłości, nie może też przestać o niej myśleć. Czy będą w stanie wybaczyć sobie błędy, które popełnili i myśleć o wspólnej przyszłości?

Bardzo się cieszę z ponownego spotkania z ekipą z Wind Dragons, bo muszę przyznać, że brakowało mi tych zwariowanych ludzi. Nie mam nic do zarzucenie tej książce. Przede wszystkim czyta się ją błyskawicznie, co może się wiązać również z tym, że historia jest ciekawa. Nie zabrakło w niej humoru, namiętności, klubowej lojalności i barwnych bohaterów. I choć jest to raczej lekka opowieść, to jednak nie pojawiają się tu też poważne tematy. Jednym słowem, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Polecam!

Bardzo się cieszę z...

🌺 Recenzja 🌺

Rake to typowy motocyklista, który jest kobieciarzem. Jednak przed laty był wierny tylko jednej kobiecie, ale niestety ich drogi się rozeszły. Bailey po kilku latach wraca, tym samym przypominając obojgu uczucia, jakie do siebie żywili. Powracają również tajemnice, a także pojawia się niebezpieczeństwo, przed którym Rake będzie musiał uratować swoją dawną miłość.

„Rake’s redemption” to czwarty tom z serii „Wind Dragons MC”. Rake cieszy się dużym powodzeniem u kobiet i z tego korzysta. Jest zadowolony z życia, jakie prowadzi i nic ani nikt nie zamierza go zakłócać. Jednak jest to w stanie zrobić tylko jedna osoba i jest nią Bailey. Przed laty łączyła ich bardzo silna relacja i uczucia, ale niestety to nie był dla nich właściwy czas. Ta nagła rozłąka zraniła ich oboje. Mężczyzna zamknął się na poważniejsze związki, budując mur wokół swojego serca. Zburzyć go może tylko jedna kobieta, która już samym swoim pojawieniem się w jego życiu, zaczyna to robić. Od czasu ostatniego spotkania, bardzo się zmienili, dlatego też w pewnych kwestiach muszą nauczyć się siebie na nowo, choć nawet to nie jest w stanie zniszczyć przyciągania, jakie między sobą czują. Czeka ich momentami ciężka droga, by zaznać nareszcie tego, o czym pragnęli, a żadne z nich nie zamierza zrezygnować.

Bardzo lubię twórczość Chantal Fernando i niesamowicie się ucieszyłam na wiadomość o tym, że kolejny tom z jej serii zostanie u nas wydany. Książki z tego cyklu są lekkie i bardzo szybko się je czyta, a ja na chwilę mogę oderwać się od rzeczywistości. Tak samo było i tym razem, tym bardziej, że znalazło się tutaj kilka fajnych wątków. Więc jeśli lubicie zaborczych motocyklistów, lekki dreszczyk emocji i tajemnice, to polecam wam tę serię.

🌺 Recenzja 🌺

Historia Rake'a i jego jedynej miłości. Baily i Rake byli typową idealną parą w liceum aż do pewnego wydarzenia które na długie lata rozdzieliło ich od siebie. To historia mówiąca o nieporozumieniach które odciskają piętno na całe życie.

Lubię takie klimaty :)

Lubię takie klimaty :)

"Rake's redemption" to czwarty tom serii "Wind Dragons MC" na który dłuższą chwilkę trzeba było poczekać (około 2 lata od wydania trzeciej części). Tak długa przerwa spowodowała, że musiałam sobie delikatnie odświeżyć poprzednie części, żeby mieć ogólny zarys.

Nikt nie wie, że największy kobieciarz klubu Wind Dragons został kiedyś okrutnie zraniony. Gdy Bailey po siedmiu latach ponownie pojawia się w jego życiu mężczyzna jest zagubiony. Z jednej strony nie chce jej znać, natomiast z drugiej pragnie czuwać nad nią i jej córeczką, zwłaszcza, że zaczyna grozić im wielkie niebezpieczeństwo...

Romanse z motywem motocyklowym mają to do siebie, że są to lektury które zapewniają chwilową rozrywkę, pobudzają zmysły, czy przyjemnie zajmują czas. I tak też jest w przypadku tej serii.
Miłość, pożądanie, impulsywne zachowanie, przyjaźń, lojalność, humor i nieco akcji charakteryzuje również i tę część. Sytuacja bohaterów jest co prawda skomplikowana, pojawia się kilka zgrzytów, jednak koniec końców wszystko układa się tak jak powinno być :)
Jeśli lubicie tego typu romanse, szukacie czegoś szybkiego i przyjemnego to cała seria, lub każda książka osobno sprawdzi się idealnie :)

Skusiło Was hasło reklamowe czwartej części serii Wind Dragons MC? Bardzo dobrze! Chantal Fernando ponownie zaprasza nas do intrygującego oraz nieszablonowego świata, w którym tym razem na pierwszym planie stanie postać zdecydowanie warta bliższego poznania.

W tym cyklu zachowanie chronologii nie jest najważniejsze, ale jeśli lubicie podobne historie to zawsze będę stała po stronie czytania w odpowiedniej kolejności. Fernando natomiast umożliwia tym, którzy są niecierpliwi (również zaliczam się do tych osób),rozpoczęcie lektury w dowolnym momencie, ponieważ na pierwszym planie stają różni bohaterowie. Autorka natomiast lubi żonglować emocjami, bawi się z czytelnikiem w podchody, nie zawsze sugerując obrót sytuacji taki, jaki wydarzy się faktycznie, więc dzięki tym subtelnym zaskoczeniom nieustannie czujemy się zaangażowani w wydarzenia.

Kim więc będzie ten największy łobuz? Oczywiście mówimy o Rake'u, największym kobieciarzu Wind Dragons. Kobiety ciągną do niego przyciągane niczym magnes i wydaje się, że obie strony są zadowolone z takiej sytuacji. Wydaje się, że mężczyzna nie jest stworzony, by pokochać kogoś naprawdę, ale to tylko pozory. Głęboko w sercu Rake skrywa bowiem rany, które nie chcą się zaleczyć. Bailey była miłością jego życia, ale później ich drogi się rozeszły. Dziś, po siedmiu latach, ponownie pojawiła się w jego życiu, ale czy to na pewno gra warta ryzyka?

W niezwykle emocjonalny sposób autorka pokazuje nam jak trudne potrafią być powroty, gdy zaufanie wystawione zostało na wielką próbę. Obie strony tej relacji mocno ucierpiały, ale o tym przekonacie się sięgając po lekturę, która na trzystu stronach rozgrywa wciągający dramat angażując pokrzywdzone dusze. Rozkładając na czynniki pierwsze kreację postaci dowiemy się jak podstępny bywa los, psując nasze plany oraz jak trudną trzeba podjąć walkę, aby osiągnąć szczęście, nawet jeśli jest nam ono z góry pisane. A to wszystko zamknięte w plastyczny języku, wciągającej fabule a także historii trudnej do przewidzenia do samego końca.

"Rake's Redemption" trzyma poziom swoich poprzedniczek, chociaż faktycznie Rake pokonał przeciwników i rewelacyjnie odnalazł się w wydarzeniach. Nie oczekujcie jednak pustego romansu z naciskiem na sceny dla dorosłych, ponieważ fabuła może pochwalić się czymś więcej: czytamy o błędnych decyzjach, lęku przed zaangażowaniem, przeszłością rzutującą na teraźniejszość a także o zagubionych bohaterach, w których dostrzegamy cząstkę nas samych. Uwielbiam twórczość Fernando, ale jeśli miałabym wybrać swojego faworyta to bez namysłu podałabym czwarty tom. Za emocje, za zaangażowanie oraz prawdę ukrytą na drugim planie.

• Klub MC

Chantal Fernando Rake's Redemption Zobacz więcej