Czaruś, mały uciekinier

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Seria: Zaopiekuj się mną!
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Buttons the runaway puppy
Leksi88

Zosia często widuje starszego pana wyprowadzającego na spacer labradora Czarusia. Dziewczynka od dawna marzy właśnie o takim szczeniaku! Energiczny, żywiołowy Czaruś uwielbia długie spacery, często wychodzi do ogrodu i ucieka, chociaż wie, że nie powinien. Pewnego dnia Zosia widzi Czarusia na ulicy bez właściciela. Myśli, że szczenię znowu uciekło, ale tym razem to coś zupełnie innego... W domu u pana Nowaka, stało się coś złego, ale jak szczeniak ma o tym powiadomić Zosię?

źródło opisu: http://www.empik.com/zaopiekuj-sie-mna-czarus-maly...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/zaopiekuj-sie-mna-czarus-maly...»

Bursikowa | 2018-03-11
Przeczytana: 11 marca 2018

Jak wszystkie książeczki z tej serii i ta jest pełna ciepła, miłości do zwierząt i przyjaźni. Muszę się jednak przyznać, że nie przeczytałam jej w całości bo córka sięgała po nią często sama. Z jednej strony - to bardzo cieszy 😁 A z drugiej czy oznacza, że niedługo nasze wspólne czytania się skończą?
Nieeee, nie może tak być 😂

Książeczkę polecamy właśnie 8-10 latkom. Duże litery, które są kolejnym atutem sprawiają, że się czyta szybko i fajnie.

Annia | 2015-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Najważniejsze, że podobało się moim dzieciom.Fajnie napisana z morałem zachęca do samodzielnego czytania polecam :)

Joanna | 2013-05-07
Przeczytana: 01 maja 2013

Czaruś, mały czekoladowy labrador to nadzwyczaj radosne i energiczne szczenię. Wprost roznosi go energia. Małą psią główkę zaprząta tylko myśl o spacerach ze swoim właścicielem, którym jest pan Nowak. Sąsiadami pana Nowaka i Czarusia są Zosia, Tomek i Michał. Dzieciaki, a zwłaszcza Zosia, uwielbiają szczeniaka. Marzą o własnym psie i choć rodzice chcą by w przyszłości dzieci go miały, uważają, że jeszcze nie nadszedł na to odpowiedni moment.

Pan Nowak, właściciel Czarusia, to starszy człowiek, który ma coraz większe problemy ze zdrowiem i coraz mniej energii na opiekę nad Czarusiem. Coraz rzadziej ma siły, by wychodzić z psiakiem na długie spacery i szczeniak coraz więcej czasu spędza w przydomowym ogrodzie. Rezolutne zwierzątko znajduje jednak sposób, by choć przez chwilę pospacerować poza ogrodem i z niego ucieka, czym sprowadza na swoją i właściciela głowę same problemy.

Pewnego dnia Pan Nowak ma wypadek. Jest w domu sam z Czarusiem. Wysyła pieska, by sprowadził pomoc....

Evik | 2011-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Sympatyczna książka dla dzieci. Czaruś jest szczeniakiem - czekoladowym labradorem. Mieszka ze starszym, schorowanym panem, który nie zawsze jest w stanie opanować małego rozrabiakę. Pies zaprzyjaźnia się z dziećmi sąsiadów - Zosią i jej braćmi. To ich rodzina daje dom tymczasowy Czarusiowi, podczas gdy pan przebywa w szpitalu. Dzieci, szczególnie Zosia bardzo pokochali pieska, toteż bardzo ciężko jest im się rozstawać z Czarusiem, gdy pan wraca ze szpitala. Czarusiowi też jest smutno. Pokochał nowy dom.
Jak rozwiąże się sytuacja? Czy Czaruś powróci do domu Zosi? Odpowiedź jest na ostatnich stronach książki.
Zaletą książki jest duży druk. Polecam każdemu dziecku, które kocha zwierzęta, bądź też myśli o wzięciu pieska do domu.

diunam | 2012-01-26
Przeczytana: 2012 rok

„Czaruś mały uciekinier” należy do serii książeczek dla dzieci autorstwa Holly Webb. Głównymi bohaterami są zwierzęta – w tym przypadku czekoladowy labrador. Pies należy do sąsiada sympatycznego rodzeństwa Zosi, Tomka i Michała. To szczeniak, który lubi psocić i przede wszystkim potrzebuje dużo ruchu. Jego pan jest osobą starszą i schorowaną i nie może zabierać go na długie spacery. Gdy pan Nowak trafia do szpitala szczeniakiem zajmuje się Zosia wraz z braćmi. I tak zaczyna się Wielka Miłość…
To naprawdę świetna książeczka do poczytania razem z dzieckiem. Napisana jest prostym językiem, a wydawnictwo zadbało o duże literki, dzięki czemu starszak może szlifować umiejętność czytania.

recenzja pochodzi z bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/

hordubal | 2012-02-06

Pewnie niejedno dziecko marzyło, by mieć zwierzaka w domu. Nie zawsze jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jest to duża odpowiedzialność. Holly Webb w swoich książeczkach, pokazuje życie opiekunów (najczęściej dzieci) i ich zwierzaków (kotów i psów). Traktują o odpowiedzialności, miłości i wielkim zaangażowaniu w opiekę nad zwierzęciem. Duża czcionka jest na pewno zachętą do samodzielnego czytania przez dziecko.

Bohaterem tej książeczki jest labrador Czaruś. Mieszka on ze swoim właścicielem, panem Nowakiem, który ze względu na swoją chorobę nie może zapewnić Czarusiowi odpowiedniej opieki. Przede wszystkim nie może zabrać go na długi i wyczerpujący spacer. Czaruś ma w sobie niewyobrażalną energię. Tak się składa, że o takim właśnie przyjacielu- psie marzy mała sąsiadka Zosia. Pan Nowak niestety musi się udać do szpitala i co najgorsze zostawić pieska. Ale z kim? Oczywiście pies na czas choroby znajduje dom u swoich sąsiadów, czyli u Zosi i jej braci. Dzieci bardzo przywiązują się...

Magdalena-cherry | 2014-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Książka idealna dla dzieci i nie tylko nawet ja znalazłam moment, gdzie serce mi stanęło :)

Laura | 2012-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Śliczna książeczka, którą warto przeczytać. Gorąco polecam!

sonia4656 | 2013-03-14
Przeczytana: 2012 rok

Czaruś jest cudowny i mała Zosia mieszkająca obok od razu się w nim zakochuje. Niestety pewnego dnia panu Nowakowi właścicielowi Czarusia dzieje się coś niedobrego. Jak piesek ma o tym powiadomić Zosię??

Tomek Blaut | 2014-08-10

Zauważyłem ja. Kupiłem a potem zaczołem czytaćinne z tej serii. Ta seria opowiada zawsze o kocie albo psie którzy uciekli, albo zgubili się.

Link: www.zaopiekujsiemna.pl

POLECAM