Na krawędzi. Amerykański wywiad w epoce terroryzmu

Tłumaczenie: Adam Tuz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Playing to the Edge. American Intelligence in the Age of Terror
literatura faktu
Ag2S

Mistrzowska relacja o amerykańskich wojnach wywiadowczych, opowiedziana przez jedyną osobę, której kiedykolwiek zdarzyło się dzierżyć ster NSA i CIA. "Można by mnie oskarżyć o dokonywanie oceny mojej własnej pracy, ale jestem zdania, że mimo pewnych uchybień w istocie dość dobrze radzimy sobie z tym całym szpiegostwem. Musimy wciąż doskonalić nasze możliwości. Świat nie robi się ani trochę...

"Można by mnie oskarżyć o dokonywanie oceny mojej własnej pracy, ale jestem zdania, że mimo pewnych uchybień w istocie dość dobrze radzimy sobie z tym całym szpiegostwem. Musimy wciąż doskonalić nasze możliwości. Świat nie robi się ani trochę bezpieczniejszy, a wywiad nadal stanowi naszą pierwszą linię obrony.
Rosnąca trudność tego wyzwania podsunęła mi tytuł niniejszej pracy: "Na krawędzi". Oznacza on wykorzystywanie wszelkich dostępnych narzędzi i źródeł, tak jak dobry sportowiec wykorzystuje całe boisko aż do linii bocznych i końcowych.
W wywiadzie takie działania często bywają kontrowersyjne – sądzę więc, że w przyszłości nie będziemy mogli tego robić bez uzyskania głębszego zaznajomienia opinii publicznej, czym jest i czym się zajmuje amerykański wywiad. Postanowiłem zatem opowiedzieć tę historię, którą dzieliłem z tysiącami współpracujących ze mną ludzi."

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Na_krawedzi__Amerykanski_...»

Łukasz | 2017-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Jeśli ktoś łudzi się, ze dzięki tej książce pozna sekrety działań amerykańskich służb wywiadowczych mocno się rozczaruje... zawarte w książce wspomnienia byłego Dyrektora NSA czy CIA to okolniki o których można już było przeczytać w wielu publikacjach. Pozycja mocno mnie rozczarowala.

Pawello | 2017-08-11

Niby jest wątek prywatny, niby są wspomnienia, ciekawostki czy "kuchnia" ale to wszystko okrojone jest z ciekawszych fragmentów, wręcz oskalpowane czy wykastrowane. Jednym słowem, autor bardzo się starał 'sprzedać firmę' i poreklamować tak aby niczego nie zdradzić ;) Można ale nie trzeba, niczego nowego się nie dowiecie.

Portafortunas | 2017-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2017