Diagnostic Imaging Gynecology

Wydawnictwo: Amirsys
zdrowie, medycyna

Authored by some of the world s preeminent authorities in its field, this new book represents today s best single source of guidance on gynecological imaging It presents more details for each diagnosis more representative images more case data and more current references than any other reference tool. At the same time, its user-friendly format lets you access all of this information remarkably quickly. Dr. Hedvig Hricak has assembled an extraordinary group of world recognized experts in gynecolo