Zabawy matematyczne. Propozycje dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Celem zawartych w książce propozycji jest aktywizowanie działalności poznawczej dzieci w taki sposób, aby uczenie się było atrakcyjniejsze, dostarczało wielu wrażeń i zapewniało większe efekty wychowawczo-dydaktyczne. Założeniem Zabaw matematycznych jest więc nie tylko rozwijanie procesów poznawczych dzieci, kształcenie umiejętności matematycznych, orientacji w stosunkach przestrzennych i...

Założeniem Zabaw matematycznych jest więc nie tylko rozwijanie procesów poznawczych dzieci, kształcenie umiejętności matematycznych, orientacji w stosunkach przestrzennych i wielkościowych, ale również integracja wychowania i nauczania. Każde proponowane działanie opatrzone jest celem szczegółowym.

Starałam się, aby reguły zabaw były jasno sprecyzowane, zaś wszyscy jej uczestnicy mieli równe szanse na osiągnięcie celów.

Zabawy matematyczne są propozycją skierowaną do nauczycieli przedszkoli, nauczycieli prowadzących zajęcia wyrównawcze oraz nauczycieli klas młodszych.

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/wyszukaj/zabawy-matematyczne,1420.html

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-8095-263-8.jpg?v=0

Przeczytana: 01 marca 2018

Ta mała, niepozorna książeczka może stać się znakomitym wstępem do wprowadzenia elementarnych pojęć matematycznych. Dzięki rymowankom czy prostym zabawom plastycznym dzieci utrwalą umiejętność różnicowania lewej i prawej strony ciała, rozpoznawania podstawowych figur geometrycznych oraz klasyfikowania zbiorów. Zamieszczone w „Zabawach matematycznych” ćwiczenia – zwłaszcza związane z przeliczaniem – mogą zainteresować już trzy-, czterolatki, choć nie brakuje także pomysłów dla nieco starszych dzieci (dotyczących np. dodawania i odejmowania do dziesięciu). Warto jednak zaznaczyć, że większość propozycji autorki stanowią zabawy grupowe, dlatego publikację Doroty Niewoli można polecić przede wszystkim przedszkolnym wychowawcom lub rodzinom, w których wychowuje się lub spotyka więcej dzieci.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/zabawy-matematyczne,1420.html

mad_about_you | 2018-03-31
SP1 | 2018-03-18