Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne

Wydawnictwo: Psychoskok
Aneta

„Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” Magdaleny Surowiec to zbiór ćwiczeń gramatycznych, pozwalający uczącym się na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki. Książka zawiera wiele różnych aspektów do przećwiczenia jak czasy, rodzajniki, przyimki, zaimki, przymiotniki czy zdania i spójniki. Dodatkowym atutem książki są przygotowane rozwiązania z kilkoma możliwościami oraz...

Książka zawiera wiele różnych aspektów do przećwiczenia jak czasy, rodzajniki, przyimki, zaimki, przymiotniki czy zdania i spójniki. Dodatkowym atutem książki są przygotowane rozwiązania z kilkoma możliwościami oraz słowniczek.

Ćwiczenia zachęcają do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagają w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wytrenowaniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie i skontrolowanie swoich postępów w nauce. Z podręcznika korzystać mogą wszystkie osoby, znajdujące się na różnych poziomach nauki języka niemieckiego.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Podręcznik jest odpowiedni dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy.
Nadaje się on także na różne poziomy znajomości języka niemieckiego. Uczący się mogą wydrukować sobie interesujący ich rozdział i w dowolnym momencie przejść do następnego – między innymi z tego powodu podręcznik ukazuje się jako e-book.

Iliana | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Muszę przyznać, że język niemiecki nie wzbudza we mnie euforii ani żywych, pozytywnych wspomnień, a raczej nudne, rozwlekłe lekcje, które miałam tylko przez cztery lata szkoły średniej. Ta książka nie jest typowym podręcznikiem. Znajdziecie w niej wiele ciekawych ćwiczeń, a chyba to w nauce języków obcych jest najważniejsze. Do tego należy jeszcze dodać, iż jeśli książka została stworzona z pasji, to zyskuje podwójnie. A tutaj ewidentnie mamy te dwie cechy. Autorka przez wiele lat uczyła i uczy języka niemieckiego, pracuje jako tłumaczka, pisze artykuły naukowe. Przez siedem lat mieszkała w Niemczech, obecnie w Meksyku, pracując w największej na świcie filii Volkswagena ucząc niemieckiego. Otwarcie przyznaje, że jest pracoholiczką, molem książkowym. Pracuje przez siedem dni w tygodniu, non stop obcując z niemieckim, w których zakochała się od piątej klasy szkoły podstawowej. Przez lata kształcenia, autorka zna gusta i wymagania uczących się języków obcych. Wie, czego ta grupa...

Jula | 2017-04-25

Tego rodzaju pozycje należy oceniać przez pryzmat przydatności, ta wypada naprawdę świetnie.

Mam wrażenie, że nigdy wcześniej nie spotkałam się z książką, w której tak czytelnie wytłumaczone zostają zagadnienia z niemieckiej gramatyki, ale to pewnie dlatego, że autorka jest doświadczoną nauczycielka:)

Polecam wszystkim, którzy potrzebują wsparcia podczas nauki niemieckiego.

Stefek-burczymucha | 2017-04-26
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Przyzwoite repetytorium z gramatyki języka Niemieckiego. Dla początkujących, zaczynających swoją przygodę z jeżykiem może być trochę trudne ale dla powtarzających materiał jest to podręcznik bardzo dobry. Świetnie porządkuje posiadaną wiedzę i zwraca uwagę na najważniejsze aspekty tej gramatyki. Po prostu gramatyka niemiecka może być przyjemna i prosta, nawet dla młodszych czytelników i uczniów.

Iza | 2017-05-22

Język niemiecki nigdy nie wzbudzał we mnie wielkiej fascynacji, ale z różnych względów muszę się go uczyć. Repetytoriów do nauki tego języka jest u mnie cała półka, ale powiem że ten jest bardzo, bardzo przystępny zwłaszcza dla takich laików jak ja, którym nauka tego właśnie języka idzie gigantycznie ciężko. Pani Magda stworzyła książkę prostą, przystępną dla samouków, dla początkujących uczniów. Widać w książce wielkie doświadczenie autorki, wie jak przekazać wiedzę, aby brzmiała ona zrozumiale i przede wszystkim, by nauka nie była katorgą a wręcz czystą przyjemnością. Polecam, tym którzy rozpoczynają swoją naukę z językiem niemieckim.

Wivel | 2017-04-12

Polecam, świetny podręcznik, warto mieć :)