Neurologia Merritta. Tom 1

zdrowie, medycyna

Książka jest tłumaczeniem najnowszego, całkowicie zaktualizowanego, jedenastego wydania amerykańskiego podręcznika, który cieszy się światową sławą i zawiera pełną współczesną wiedzę dotyczącą neurologii. W przejrzysty sposób przedstawiono diagnostykę, obraz kliniczny, różnicowanie oraz postępowanie terapeutyczne w schorzeniach układu nerwowego. Zaletą publikacji są liczne zdjęcia z tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Niemal w każdym z rozdziałów wprowadzono zmiany odzwierciedlające postęp nauk medycznych w ostatnich latach. Dodatkowo opracowano następujące zagadnienia: wewnątrznaczyniowe zabiegi neuroradiologiczne, choroby z pogranicza neurologii i psychiatrii (zaburzenia lękowe, schizofrenia) oraz zaburzenia somatyzacyjne. Zaburzeniom translacji DNA, zapaleniu opony twardej oraz chorobie Hashimoto poświęcono nowe rozdziały. Książka adresowana jest przede wszystkim do neurologów, ale także do neurochirurgów, psychiatrów oraz lekarzy innych specjalności medycznych, którzy pragną poszerzyć swą wiedzę z zakresu neurologii.

sesetka | 2016-05-25
Przeczytana: 04 kwietnia 2013