Deszczowi ludzie. Prawdziwe historie osób z autyzmem

Wydawnictwo: eSPe
deszczowi ludzie, autyzm
orchideaidea

Poznaj dziesięć wzruszających historii deszczowych ludzi osób cierpiących na tę samą chorobę, co bohater słynnego filmu Rain Man z Dustinem Hoffmanem. Osoby z autyzmem często spotykają się z brakiem zrozumienia i akceptacji ze strony otoczenia. Czytając piękne i trudne historie zawarte w tej książce, można się przekonać, że autyzm może mieć wiele twarzy i każdy przypadek jest kompletnie inny....

Osoby z autyzmem często spotykają się z brakiem zrozumienia i akceptacji ze strony otoczenia. Czytając piękne i trudne historie zawarte w tej książce, można się przekonać, że autyzm może mieć wiele twarzy i każdy przypadek jest kompletnie inny. Bardzo podobne są jedynie troski i niepokoje rodziców wychowujących autystyczne dzieci. Jedną z najpoważniejszych jest na pewno obawa o dorosłe życie dziecka.
Odpowiedzią na nią jest Farma Życia w podkrakowskich Więckowicach. To specjalistyczny ośrodek dla dorosłych osób z autyzmem, łączący funkcje mieszkalne, terapeutyczne, edukacyjne i rekreacyjne.
Oddajemy w ręce czytelników prawdziwe historie życia osób mieszkających na Farmie, gdzie słowo autyzm nie wzbudza strachu ani niechęci, ale pragnienie niesienia pomocy i zrozumienia.Poznają oni na przykład historię Agnieszki, która odwiedziła Francję i Irlandię. Adama, który uwielbia ruch, towarzystwo i fizyczną bliskość innych ludzi. Łukasza, który podczas wieczoru poezji przez dwie godziny siedział jak urzeczony. Perfekcjonisty Michała, który nie zostawi prania wywieszonego do połowy, czy Ani, która uwielbia pozować do zdjęć.
Każda z tych historii naznaczona jest wielką miłością i cierpieniem. Każda pomaga poznać i zrozumieć, czym jest autyzm i jak wygląda codzienne życie z tą chorobą.

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/deszczowi-ludzie-prawdz...(?)

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/deszczowi-ludzie-prawdz...»

Edrisan | 2017-06-23
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Jedna z niewielu pozycji poświęcona dorosłym autystom i to stanowi o jej głównej wartości. Poza tym historie prosto napisane, ale i prosto z życia, co też jest istotne dla osób, które nic nie wiedzą o autyzmie, ale i dla tych, co "siedzą" w środku tematu. Myśl przewodnia - każdy autyzm jest inny, tak jak każdy człowiek jest inny. Warto przeczytać (dla zainteresowanych) po to, by poznać jak trudna jest sytuacja dorosłych obciążonych autyzmem i ośrodków tworzonych specjalnie dla nich. Przecieranie szlaków jest zawsze bolesne.

książek: 1957
Julka | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

"Deszczowi ludzie" - treścią książki są prawdziwe historie dziesięciorga dorosłych osób z autyzmem, opowiedziane przez ich najbliższych (rodzina, opiekunowie, terapeuci) i ilustrowane zdjęciami. Wszystkie te osoby przebywają obecnie na Farmie Życia w podkrakowskich Więckowicach, która jest specjalistycznym ośrodkiem dla dorosłych osób chorujących na autyzm; miejscem, łączącym funkcje mieszkalne, edukacyjne, terapeutyczne i rekreacyjne.
Warto sięgnąć po tę książkę, bo przybliża ona autyzm - chorobę mało znaną, tajemniczą i o wielu twarzach oraz bardziej zrozumieć zachowania osób nim dotkniętych oraz cierpienia ich i ich rodzin.

abre | 2018-04-14
Przeczytana: 17 kwietnia 2018