Svědomí hrdinů: Jiná tvář odbojové skupiny bratří Mašínů

Wydawnictwo: Rybka Publishers
Svědomí hrdinů: Jiná tvář odbojové skupiny bratří Mašínů
czeski
tsantsara

Bratři Mašíni jsou považováni za odbojáře, kteří se postavili se zbraní v ruce proti komunistické diktatuře. Kniha Svědomí hrdinů, jež vznikla na základě filmového dokumentu, který žádná televize dosud neodvysílala, předkládá dosud nezveřejněná fakta a klade otázky, na které dosud naši historici neodpověděli. Nejvíce otázek vyplývá z kriminalistické rekonstrukce násliných činů, jichž se Mašíni dopustili. Neméně zajmavé jsou ovšem i na první pohled nenápadné "drobné" nesrovnalosti mašínovské legendy.

źródło opisu: Rybka Publishers, 2009

źródło okładki: www.rybkapub.cz