Pamiętnik diabła

Wydawnictwo: Novae Res
evelyn660

Witaj w moim idealnym, pozbawionym wad świecie. Mam dwadzieścia dwa lata i wszystko, czego mógłbyś zapragnąć. Idealną dziewczynę jak z okładki, popularnych znajomych, samochód swoich marzeń, penthouse na ostatnim piętrze i perspektywę jeszcze lepszej przyszłości przed sobą. Jestem z tych, którym życia zazdroszczą inni. Tak opisze mnie każdy, kto choć raz mnie widział. A jaki jestem naprawdę? Ci, którzy mieli okazję się przekonać, nigdy nie będą mogli opowiedzieć swojej historii. Żądze siedzące we mnie są tak wielkie, że nie potrafię oprzeć się pokusie ich zaspokojenia. A zawsze dostaję to, czego chcę. Jeżeli wierzysz w niebo i piekło, to ja jestem ludzkim odbiciem diabła. Przedstawiam Ci mój pamiętnik. Gdy go przeczytasz, nic już nigdy nie będzie takim, jakim dotąd Ci się wydawało. Odważysz się?

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/pamietnik_diabla,druk

źródło okładki: https://zaczytani.pl/ksiazka/pamietnik_diabla,druk

awiola | 2014-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2014

"Zanim umrę, będę mógł w odróżnieniu od większości ludzi powiedzieć, że robiłem dokładnie to, czego chciałem najbardziej, nie bacząc na nic".

Po paru dniach od lektury pamiętnika "prawdziwego" diabła, nadal nie mogę się otrząsnąć. Tak mocny realizm w ukazaniu portretu psychologicznego człowieka, posiadającego dobrze ukrytą mroczną stronę, pozwala mi sądzić, że autor jest albo naprawdę rzadko spotykanym, wielkim pasjonatem umysłów morderców, albo to z jego psychiką jest coś nie tak. W pewnym momencie zaczęłam się nawet zastanawiać, czy pewne wątki fabularne tej książki nie zostały wzięte z prawdziwego życia. Tak, to była przerażająca proza.

Adrian Bednarek to urodzony w 1984 r. w Częstochowie, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, w tym postaciami seryjnych morderców i II wojną światową. Jest także fanem żużlu i właścicielem firmy handlowej. "Pamiętnik diabła" to jego debiut literacki.

Kuba Sobański to...

książek: 2029
Książniczka | 2015-04-13

"Nie są świadomi, co mógłbym zrobić im, ich córkom, żonom, matkom i babkom. Jestem kimś więcej, dlatego mogę więcej. Ta wiedza czyni mnie lepszym."

Kuba Sobański uważa się za kogoś stojącego znacznie wyżej niż reszta ludzkości... Może więc decydować o życiu i śmierci, ma do tego prawo i z przyjemnością z tego prawa korzysta... Pragnie zabijać, okaleczać, kroić i patrzeć, jak gaśnie życie... Robi to coraz częściej i coraz bardziej brutalnie, wzrasta jego furia i bestialstwo. Wie też, że pozostanie bezkarny.

Może dałoby się wyjaśnić tę żądzę mordowania i torturowania tym, co Kuba przeżył jako nastolatek. Może to , co robi, to swego rodzaju zemsta... On sam tak uważa, ale bierze również pod uwagę to, że zło i tak już w nim tkwiło. To zresztą jest odwieczny problem - czy złe doświadczenia uczynią z dobrego człowieka mordercę? Może jednak musimy mieć w sobie coś, co tylko wystarczy obudzić...

Mam problem z oceną tej książki. Temat niezwykle interesujący i podany w oryginalny,...

Natalia-Lena | 2015-06-28
Przeczytana: 25 czerwca 2015

[http://room6277.blogspot.com/2015/06/pamietnik-diaba-adrian-bednarek.html]

Zło dobrze sobie radzi. Jest opisywane, analizowane, ekranizowane a nawet powielane. Na stałe zadomowiło się w kręgach naukowych oraz w popkulturze. Wkradło się w naszą rozrywkę – krwawe filmy biją rekordy popularności, zaczytujemy się kryminałami i thrillerami, oglądamy reportaże ze zbrodnią w tle. Najokrutniejsi mordercy zamienili się w celebrytów. Fascynują ich sylwetki i wiele osób chce wiedzieć, co takiego wydarzyło się w ich życiu, że zdobyli się na bestialstwo. Przejrzyjcie sieć – znajdziecie mnóstwo witryn poświęconych pojedynczym zbrodniom bądź życiorysom zabójców. Czyny opisane minuta po minucie, policyjne raporty, zdjęcia, pojedyncze klatki z nagrań monitoringu. Zło odtworzone okruch po okruchu. Autor Adrian Bednarek nie tyle odtworzył zło, co spisał je godzina po godzinie, krocząc w ślad za Diabłem, który dla reszty świata nosi twarz studenta, Kuby Sobańskiego.

„Pamiętnik diabła” zagląda do...

żurawie_origami | 2017-04-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Dawno nie czytałam takiej książki. Przez pojęcie "takiej" mam na myśli, to co treść tej książki ze mną robiła w trakcie czytania. Był strach, niedowierzanie, obrzydzenie i coś, co mnie samą przeraziło: podziw i przywiązanie do postaci tytułowego "Diabła".
Kuba Sobański, przystojny, bogaty, student prawa ma wszystko o czym może marzyć "przeciętny" młody człowiek. Na pozór. Bo Kuba ma też bardzo mroczną i głęboko skrywaną tajemnicę.
Jego pamiętnik to studium zła w najczystszej postaci. Ja autentycznie często byłam przerażona w trakcie czytania. Dość szczegółowe, okrutne opisy zbrodni robiły ogromne wrażenie.
Osobowość "Diabła" mnie fascynowała, zajrzenie w głąb tak wynaturzonej postaci uważam za coś bezcennego.
Jestem pełna podziwu dla pana Adriana Bednarka, choć książka na początku mnie nużyła i musiało minąć sporo stron zanim załapałam klimat powieści. Język czasem nużył, do tego autor wszystko bardzo szczegółowo opisywał, a to czasem irytowało. Książka ma pewne niedociągnięcia,...

Nina | 2015-12-11
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Mam mieszane uczucia, co nie oznacza, że książka jest zła. Jest dobra, ale spodziewałam się czegoś więcej po przeczytaniu entuzjastycznych opinii na jej temat. Zdarzało się, że przez kilka minut śledziłam treść z zapartym tchem, ale potem nic... aż do kolejnych kilku minut.
Niemniej jednak to dobry debiut, a możliwość zajrzenia w głąb psychiki seryjnego mordercy - bezcenna :)
Już sięgam po następną część, bo mimo wszystko wciągnęła mnie historia Kuby :)

| 2014-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Książka pana Adriana Bednarka, która zachwyciła mnie opisem i przepiękną okładką ( a powinno być wręcz przeciwnie ) zawiodła mnie bardzo ! . Ale zacznijmy wszystko od początku :)Jakub Sobański który ma wszystko czego dusza zapragnie ( idealna dziewczyna,luksusowy apartament,samochód marzeń, popularnych znajomych ) Jednak nasz idealny bohater skrywa pewną tajemnicę,którą chce ukryć przed całym światem. Wydawać by się mogło że książka jest naprawdę pasjonująca i ciekawa... Ale...no właśnie i w tym miejscu gdzie powinnam nadal piać i zachwycać się tą powieścią, zdenerwował i zniechęciły mnie powtarzające się błędy :( :( a szkoda bo przeczytałam połowę tej książki . Żeby jednak nie mówić źle o tej pozycji mogę ją polecić tym co lubią książki o takiej tematyce :). Osobiście uważam że kiedyś wróce do ,, Pamiętnika Diabła''

okularnica | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ★, 2015
Przeczytana: 17 lutego 2015

Jest wiele słów, którymi można opisać tą książkę.. dziwna, tajemnicza, momentami brutalna i niezrozumiała... od siebie mogę dodać, że bardzo mnie wciągnęła i zaciekawiła. Sam bohater książki jest dla mnie intrygujący. Zawsze zastanawiało mnie co i jak myśli seryjny morderca, a ta książka jest właśnie odpowiedzią. Ciekawiła mnie do samego końca. Polecam tym, którzy interesują się mordercami, zbrodniami i zagadkami kryminalnymi, tutaj pokazanymi od strony mordercy. Jak dla mnie mega ciekawa historia :) chciałabym przeczytać jeszcze coś w tym stylu.

Renata Zub | 2014-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 13 maja 2014

Każdy nowy dzień jest dla nas zagadką. Nie wiemy co zdarzy się za dwie godziny, za godzinę, jutro... Ja również czytając po raz pierwszy opis tej książki, nie wiedziałam na co się piszę... Zainteresowało mnie niemal wszystko! Okładka przyciągnęła uwagę, tytuł, opis - wszystko krzyczało do mnie "Musisz mnie przeczytać!!!". Tak też zrobiłam. Teraz decyzja należy do Was. I ostrzegam! zastanówcie się dwa razy zanim sięgniecie po "Pamiętnik Diabła", gdyż ta książka zburzy Wasz cały plan dnia, pozbędzie Was spokoju ducha, napędzi stracha i ...nie pozwoli Wam się wyspać...

Kuba Sobański ma wszystko to, czego każdy rówieśnik mógłby mu zazdrościć. Mieszkanie w apartamentowcu w Krakowie, luksusowy samochód, piękną dziewczynę, masę znajomych i popularność... Studiuje prawo, a jego zasoby finansowe są w stanie zaspokoić wszelkie jego potrzeby i te mniejsze i większe. Jego życie to natomiast jedna wielka niekończąca się impreza, mocno zakrapiana alkoholem, narkotykami i seksem. Na pierwszy...

Maxim212 | 2014-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Postarał się wydawca, oj postarał...
Nie doczytałem tego koszmaru do końca, bo ogromna ilość, zapewne celowo, wydrukowanych błędów ortograficznych i stylistycznych uniemożliwia przeczytanie. Żyję długo, ale jeszcze nie widziałem takiej niekompetencji wydawnictwa, które posunęło się do tego, że młodą osobę krytykującą koszmary ortograficzne chciało podać do sądu. Niech mnie poda, ta banda niedouczonych antypolskich głupców. Stawiam jeden warunek. Proces niech odbywa się na cmentarzu św. Wawrzyńca we Wrocławiu przy grobie druha Władysława Zarembowicza (patrona mojej podstawówki), którego Niemcy zamordowali w Mauthausen. Za to, że był Polakiem.
Księgarnie i czytelnicy, którzy nabyli tę książkę powinni tego gniota oddać wydawcy i zażądać natychmiastowej wymiany na wersję z prawidłową ortografią. TEGO NIE DA SIĘ CZYTAĆ! Ta książka to wydawniczy skandal!
Pokrętne wyjaśnienia jednego z dyrektorów tego wydawnictwa są bezczelnością jakich mało.
Zamiast natychmiast wycofać publikację, grożą...

agatrzes | 2014-05-13

Każdy z nas ma małe tajemnice – niewygodną prawdę, którą staramy się ukryć przed światem, bądź konkretnymi osobami. Najczęściej są to informacje, których ujawnienie mogłoby sprawić komuś przykrość, cierpienie bądź postawić nas w złym świetle. Mało chwalebne czyny nie są powodem do dumy, ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie człowieka, o którym prawda jest tak przerażająca, że każdy kto ją pozna musi pożegnać się z życiem?

Kuba Sobański na pozór jest przeciętnym studentem korzystającym z życia pełną piersią. Majętni rodzice zapewnili mu dostatnie i wygodne życie w Krakowie. Chłopak nie stroni od alkoholu, narkotyków i suto zakrapianych imprez. Do swojej dziewczyny Julii nie pała zbyt wielkim uczuciem, ale chętnie spędza czas w jej towarzystwie, a szczególnie w łóżku. I choć na pierwszy rzut oka młodzieniec nie odstaje od swoich rówieśników, to w głębi duszy ma więcej ciemnych niż jasnych zakamarków. Nikt tego nie wie, ale Kuba zmaga się z demonami przeszłości,...