Afrykańskie szlaki łowieckie - Tom II

Tłumaczenie: Roman Sikora
Wydawnictwo: Atra World
przygodowa
Atra

Wyprawa przyrodniczo-myśliwska Theodore'a Roosvelta trwała blisko rok. Przemierzyła w sumie przeszło cztery tysiące kilometrów Brytyjskiej Afryki Wschodniej. Ekspedycja miała charakter badawczy, a jej celem było zdobycie typowych dla tamtych obszarów okazów fauny i flory. na potrzeby Instytutu Smithsona oraz Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Patronował jej m.in. Frederick Selous: słynny myśliwy i odkrywca. Afrykańska wyprawa była największym safari jakie kiedykolwiek zorganizowano. Obfitowała w liczne przygody opisane przez autora - zapalonego myśliwego i obrońcę przyrody.

Autor był dwudziestym szóstym prezydentem Stanów Zjednoczonych. W roku 1906 został laureatem Nagrody Nobla. Za jego prezydentury utworzono wiele parków narodowych, rezerwatów przyrody i obszarów chronionych. Jego książki dokumentujące wyprawy badawcze i przygody łowieckie doczekały się licznych wydań na całym świecie

źródło opisu: http://www.atraworld.pl/afrykanskie-szlaki-lowieckie-p-633.html

źródło okładki: http://www.atraworld.pl/afrykanskie-szlaki-lowieckie-p-633.html