Mgiełka, porzucona kotka

Okładka książki Mgiełka, porzucona kotka Holly Webb
Okładka książki Mgiełka, porzucona kotka
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
Misty the Abandoned Kitten
Zielona Sowa
2016-01-22
2013-05-22
Jacek Drewnowski

Amelka zawsze marzyła o kotku, ale rodzice uważają, że jest na to za młoda. Na urodziny jej nadzieja odżywa, ale ostatecznie dostaje od rodziców super domek na drzewie. W tym samym czasie pani Janicka mocno choruje i musi przenieść się ze swoją kotką do domu córki i jej dzieci. Córka już ma dorosłego kota, który najwyraźniej nie lubi dzielić się swoim domem i rodziną i straszy małą kicię. Kotka ucieka na dwór i zwiedza okolicę.
Bardzo łatwo jest się domyślić, jak będzie się rozwijać akcja i jakie będzie zakończenie. Książka jednak podoba się mojej siedmiolatce, a to właśnie takie dzieci są jej grupą docelową, stąd wysoka ocena.

Książka przyjemna w odbiorze, aczkolwiek dostrzegam pewną schematyczność w serii. Wg mnie napisana troszkę topornie i bezosobowo, dałabym 7, ale oceniały dzieci, a im się podobało. Polecam młodszym czytelnikom, starsze mogą się przy niej nudzić. Plus za duże litery ułatwiające samodzielne czytanie.

Kolejna przyjemna książka Pani Holly Webb. Moje dzieci uwielbiają serię "zaopiekuj się mną". Ta historia również im się bardzo podobała. Jest mały kotek, mała dziewczynka, problem i szczęśliwe zakończenie- czyli to co najmłodsi bardzo lubią. Jeszcze dużo pozycji przed nami tej autorki, polecamy!

Amelka chce mieć kot w innym domu mieszka kot przyszedł do niej najpierw jest płochliwa ale zaczyna ufać mały opis książka bardzo mi się podobała tom 27 POLECAM BARDZO !!!😺😻

Ot nieskomplikowana i przewidywalna kocia historyjka.
Taka jedna z wielu.
Przeczytaliśmy ją z moimi młodszakami w kilka wieczorów, ale niestety nie zauroczyła nas i przeszła bez echa.
Zabrakło mi w niej głębi.
Niby ciekawa opowieść i milutki kotek, ale wszystko takie powierzchowne, banalne, jakby powstałe na już wcześniej wykorzystanej matrycy.
Niestety nie nasze klimaty.

Ot nieskomplikowana i przewidywalna kocia historyjka.
Taka jedna z wielu.
Zabrakło mi w niej głębi.
Niestety nie nasze klimaty.

Prosta, pouczającą historia. Córka pod koniec wzruszyła się na tyle, że nie mogła zasnąć i musiałem jej książkę dokończyć :)

Zdecydowanie nie jest to najlepsza książka tejże pisarki, ale mimo wszystko mam do niej szczególny sentyment, ponieważ stała się inspiracją dla imienia mojej kotki.

Książka pisana dużymi literami - w sam raz dla dziecka. Wspólnie pochłonęłyśmy ją z córką. Przyjemna dla mnie, a dla córki- ośmiolatki chwytająca za serduszko. Polecam.

Niesamowite jest to, że Holly Webb pisze tych książek pewnie ze 30 w roku i choć opatre na dokładnie tym samym schemacie wciąż sprawiają przyjemność czytającym, szczególnie tym małym. Kolejna wzruszająca historia o przyjaźni dziewczynki z kotką, z tą dość zabawną narracją także z punktu widzenia kotki. Emocje momentami dramatyczne i thrillerowe też znów są. Ogólnie dostajemy dokładnie to co zawsze, czyli pewnie to czego po niej oczekujemy.

2064

Urocza historia, która mądrze mówi o odpowiedzialności za żywe zwierzę, ale totalnie mnie nie wciągnęła.

Ogromnie jednak doceniam, jak mądrze podchodzi to tematu zwierzaków, nie moralizuje i nie jest infantylna :)

• Zaopiekuj się mną
  • Dzieciństwo
  • Holly Webb

Dodaj cytat z książki Mgiełka, porzucona kotka