Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania

Wydawnictwo: Skrzat
ZwykłaMatka

Nowe opowiadania Agnieszki Gadzińskiej to napisane lekkim piórem humorystyczne historie z pogranicza świata realnego i fantastyki. W tym niezwykłym zbiorze zapracowana Wróżka Zębuszka sama traci ząb, Karolinka zostaje obdarowana tajemniczym kapeluszem, który trzeba karmić wierszami, a Bartuś wyrusza na poszukiwania pierwszej gwiazdki, ponieważ okazuje się, że w tym roku nie będzie świąt!

Komizm sytuacyjny tekstów wspaniale oddają kolorowe ilustracje Artura Gulewicza.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&...(?)

źródło okładki: http://www.zwyklamatka.pl/2017/03/dobre-bo-polskie...»

ZwykłaMatka | 2017-03-23
Przeczytana: 18 marca 2017

Agnieszka Gadzińska i jej najnowszy tytuł: "Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania" już na pierwszy rzut oka skojarzyła mi się z inną publikacją tegoż samego wydawnictwa (KLIK). Jak dla mnie sytuacja zdecydowanie na "minus". Jak się okazuje - pierwszy i jedyny! Wszystkie SKRZAT-owe książki są pięknie wydane. Nie muszą być w twardej oprawie gdyż okładka zawsze przyciąga wzrok. Duży format może i jest niewygodny do umieszczenia na tradycyjnym regale, ale gwarantuję Wam, że treść i ilustracje wynagradzają te drobne niedogodności logistyczne.
Najnowsza książki Agnieszki Gadzińskiej to zbiór trzech opowiadań napisanych lekkim piórem. Są pełne humoru i uzupełnione pasującymi do opisywanych sytuacji ilustracjami autorstwa Artura Gulewicza.
Dlaczego kapelusze w sklepie cioci Wiktorii są wyjątkowe? Co się stało, że wszyscy zapomnieli nagle czym jest Gwiazdka? I jakie kłopoty może mieć wróżka Zębuszka. Tego wszystkiego dowiecie się z zabawnych opowiadań autorki.
Pogodne, z humorem,...

Magda | 2017-07-03
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

opowiadania Agnieszki Gadzińskiej spotkały się z tak ogromnym entuzjazmem ze strony najmłodszych. „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” to bajki, które nie tylko rewelacyjnie się czyta i opowiada. To opowiadania, do których wraca się z przyjemnością nieskończoną ilość razy, recytując wybrane kwestie z pamięci i wspólnie wybuchając gromkim śmiechem.

Recenzja: http://mamao.pl/o-kapeluszu-karolinki-oraz-stefanie-i-tadziku-z-rumiankowej/

wiolenia28 | 2018-01-30
Przeczytana: 31 stycznia 2018