Artysta czy Poppacykarz?!

Wydawnictwo: Fundacja Kultury i Sztuki artHolding
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sztuka
fairytale

Jeśli myślisz, że jesteś Artystą - zastanów się lepiej ze dwa razy! "Coś" czuć nie jest wyznacznikiem "bycia kimś". To może być wyłącznie sygnał do rozpoczęcia długiej, mozolnej drogi.

Książka prof. Artura Krajewskiego jest zbiorem filozoficznych przemyśleń artysty na temat świata, sztuki i kultury.

źródło opisu: Fundacja Kultury i Sztuki artHolding, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

caffrey | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Któż z nas, zwykłych zjadaczy chleba, nie marzył, żeby chociaż na jeden dzień znaleźć się w… głowie artysty. Jest doskonały film „Być jak John Malcovich”, w którym widzowie mogą przeniknąć do świadomości genialnego aktora. W filmie tytułowego bohatera gra sam John Malcovich. W człowieku w naturalny sposób jest chęć, potrzeba stania się kimś innym, odczucia na własnej skórze, jak to jest być genialnym, ponadprzeciętnie kreatywnym i twórczym.

Byt określa świadomość – tak pisał guru komunizmu Karol Marks. Jest w tym głęboka psychologiczna prawda, że byt, nie tylko socjalny, społeczny określa nasz sposób myślenia, ale byt mentalny filtruje widzianą rzeczywistość. Obiegowa opinia głosi, że artysta czuje i widzi więcej. Osho powiedział kiedyś, że poetą nie jest ten, który pisze piękne wiersze, ale ten, który sam w sobie jest poezją. Czystą poezją życia? Pracy twórczej? Aktu tworzenia? Parafrazując Osho – malarzem jest ten, który sam jest obrazem/dziełem sztuki.

Książka profesora...

Indygo | 2017-07-18