Filip, Pusia i nowy przyjaciel

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
anah83

Filip, Pusia i nowy przyjaciel to trzecia już książka z serii, napisana w odpowiedzi na liczne prośby małych i dorosłych czytelników o kontynuację przygód zajączka i młodej łabędzicy. Lato się kończy, ptaki odlatują i nadchodzi piękna jesień… a zarazem okres groźnych polowań. Las staje się niebezpieczny, a życie zajączka jest zagrożone. Czy jego skrzydlata przyjaciółka będzie wiedziała, jak...

Lato się kończy, ptaki odlatują i nadchodzi piękna jesień… a zarazem okres groźnych polowań. Las staje się niebezpieczny, a życie zajączka jest zagrożone. Czy jego skrzydlata przyjaciółka będzie wiedziała, jak mu pomóc? Pojawia się jeszcze ktoś gotów ratować zajączka, ktoś, po kim nikt by się tego nie spodziewał... Nowy przyjaciel, a wraz z nim – zaskakujące zdarzenia i przygody.
Filip, Pusia i nowy przyjaciel to pełna ciepła opowieść o przyjaźni, poświęceniu i wierności uczy dzieci, na czym polega współpraca, co to jest równość, skąd bierze się złość i wzajemny szacunek.Piękne ilustracje wykonane przez Klarę Wicenty odwołują się do świata dziecka, gdzie rzeczywistość (fotografie) przeplata się ze światem wyobraźni (bajkowe rysunki).

źródło opisu: http://www.gwp.pl/filip-pusia-i-nowy-przyjaciel.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/filip-pusia-i-nowy-przyjaciel.html