Cena wolności

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
The Freedom Broker
szpiegostwo, debiut, cykl
Marczewek

Uważaj, Bourne! Agentka Thea Paris wchodzi do gry! Powieść sensacyjna w zupełnie nowej odsłonie Na świecie jest dwudziestu pięciu najlepszych specjalistów do spraw porwań dla okupu. Wśród nich jedna kobieta: Thea Paris. Najlepsza w branży. Dwadzieścia lat temu przerażony chłopiec – brat Thei – został uprowadzony w środku nocy przez zamaskowanych bandytów. Wszystkiemu przyglądała się jego...

Uważaj, Bourne! Agentka Thea Paris wchodzi do gry!

Powieść sensacyjna w zupełnie nowej odsłonie

Dwadzieścia lat temu przerażony chłopiec – brat Thei – został uprowadzony w środku nocy przez zamaskowanych bandytów. Wszystkiemu przyglądała się jego przerażona siostra. Chłopiec po dziewięciu strasznych miesiącach wrócił do domu. Ale traumatyczne przeżycie pozostawiło w nim ślad już na zawsze.

Pod wpływem tamtego koszmarnego zdarzenia Thea stała się światowej klasy specjalistką do spraw uwalniania zakładników. Początkowo rozmowy odbywa przy stole negocjacyjnym, lecz gdy dyplomacja zawodzi, agenci do zadań specjalnych zatrudniani przez organizację Quantum Security International przeprowadzają pod dowództwem agentki Paris ściśle tajne operacje ratunkowe w najbardziej niebezpiecznych regionach globu.

Koszmar sprzed lat powraca, gdy ojciec Thei, magnat naftowy Christos Paris, zostaje uprowadzony z jachtu cumującego u wybrzeży Santorini, kilka dni przed największą transakcją w karierze. Porywacze zabijają całą załogę, lecz nie wysuwają żądań okupu, nie stawiają politycznych ultimatów ani nie domagają się zwolnienia więźniów – wysyłają jedynie niezrozumiałe esemesy po łacinie z telefonów na kartę.

Thea podejmuje się najtrudniejszej misji ratunkowej w życiu. Czy uda jej się ocalić rodzinę?

Pierwsza część cyklu z Theą Paris w roli głównej.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: Burda Książki

Pokrecona | 2017-05-12
Przeczytana: 06 maja 2017

Jest to bardzo ciekawa i dobrze skonstruowana historia. Książkę czyta się bardzo szybko, ja przebrnęłam przez nią w jeden wieczór.

Tempo akcji nie zwalnia ani na chwilę, a bohaterowie potrafią zadziwić swoimi decyzjami. Właśnie to tempo przyjemnie wpływa na rewelacyjny odbiór lektury.

Fabuła jest bardzo interesująca, chłonie uwagę czytelnika, wciągając coraz bardziej w swoje sidła, co dodatkowo wzmacnia emocjonalny przekaz powieści.

Napisana przystępnym, plastycznym językiem, a co za tym idzie, nie można się od niej oderwać. Idealnie zarysowane tło społeczne sprawia, że czyta się wręcz namacalnie. Wyobraźnia czytelnika pracuje na najwyższych obrotach i uczestniczymy wraz z agentką w jej akcjach. Serce przyśpiesza, adrenalina zaczyna buzować i zaczyna się wspólna walka o ocalenie ludzkiego istnienia.

Rewelacyjna kreacja bohaterów, zwłaszcza głównej agentki sprawia, że poznajemy ich prawdziwe charaktery. Bo tylko nieliczni potrafią działać w akcjach odbijania zakładników. Jest...

oldcat | 2017-06-05
Edgware | 2017-10-25