Wojna Światła i Ciemności

Wydawnictwo: Wydawnictwo AlterNatywne
Wojna Światła i Ciemności
9788394209834
Ozzyman

Poznaj uniwersum złożone z siedmiu magicznych krain, z których każda skrywa swój unikalny czar. Jednak przed wiekami przejścia pomiędzy nimi zostały pozamykane, a ich mieszkańcy stopniowo zapomnieli o swoich sąsiadach. Pewnego dnia hrabia Artis z Królestwa Draxban odkrywa prastary mechanizm, jaki pozwala swobodnie przemieszczać się między krainami. Wraz z dobrodziejstwem pojawia się jednak...

Pewnego dnia hrabia Artis z Królestwa Draxban odkrywa prastary mechanizm, jaki pozwala swobodnie przemieszczać się między krainami. Wraz z dobrodziejstwem pojawia się jednak zagrożenie, ponieważ część światów została skażona obecnością sił nieczystych, które teraz zaczynają ujawniać się i siać spustoszenie.

Pozostające dotąd w izolacji obszary wkrótce stają na krawędzi wojny, jaka przesądzić ma o ich losie. Aby stawić czoło demonom, wiedźmom i wampirom z mrocznego Lanar, ludzie są zmuszeni nie tylko zawrzeć sojusz pomiędzy sobą, ale także skorzystać z pomocy Aniołów.

Ani jedna, ani druga ze zwaśnionych stron nie przeczuwa jednak, że wojenna zawierucha obudzi jeszcze inną, o wiele potężniejszą siłę, która przez wieki trwała w uśpieniu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalternatywne.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalternatywne.pl/

Książkomaniacy | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Hrabia Artis z Królestwa Draxban odkrywa prastary mechanizm, który pozwala na swobodne przemieszczanie się między krainami. Nie przewidział jednak, że to wielkie odkrycie przyniesie również wiele konsekwencji, a nie tylko i wyłącznie same dobrodziejstwa. Głównym niepożądanym skutkiem będzie obecność sił nieczystych, które dopiero teraz zaczynają ujawniać swą siłę i siać spustoszenie w magicznych krainach. Rozpoczyna się walka. Walka pomiędzy dobrem a złem - tytułowymi światłem i ciemnością. Armia składająca się z wampirów, demonów, wiedźm i innych mrocznych istot stanie przeciwko armii ludzi i Aniołów, które przerażeni ludzie musieli błagać o pomoc. Żadna ze stron nie przepuszcza jednak, że konflikt obudzi o wiele potężniejszą siłę, która trwała przez wieki w uśpieniu... Dopiero wraz z pojawieniem się tak niebywałego niebezpieczeństwa rozpocznie się prawdziwa walka...

"Wojna Światła i Ciemności" to potężne uniwersum złożone z siedmiu...

oxfordka | 2017-06-05
Przeczytana: 24 maja 2017

Gdybym była autorem tej książki, jej tytuł nosiłby miano "Wojna Światła, Ciemności i Twoja czytelniku". Dlaczego tak? Ponieważ to były dla mnie spore zmagania z tą pozycją. Wojna z samym sobą, czy przeczytać raz, czy może wrócić kilka stron do tyłu i zrozumieć sens tego co się czyta. Wojna o cierpliwość, o wyrozumiałość. Wojna o chęci do czytania.
Bardzo opornie szła mi ta książka. Jak po grudzie wręcz i często zadawałam sobie pytanie - dlaczego tak się dzieje. Czemu ta pozycja najnormalniej w świecie mi nie podchodzi. Znalazłam kilka powodów, ale zacznijmy od początku.

Autor miał w planie przedstawić nam siedem krain, gdzie każda różni się od pozostałych i skrywa swoje tajemnice. Niestety przejścia do nich zostały dawno temu pozamykane i mieszkańcy jednej nie wiedzieli o istnieniu drugich. Wszystko się zmienia, kiedy aniołowie postanawiają nieco zbliżyć się do mieszkańców wszystkich krain i ofiarują im "mechanizm" - zegar, który posiada elementy wszystkich znanych krain,...

Patrycja Łazowska | 2017-04-27

Książki z gatunku fantasy są dla mnie zawsze bardzo dużym wyzwaniem dlatego, że nigdy tak do końca nie był to mój ulubiony gatunek. Zazwyczaj obawiam się o nudą akcję lub zbyt bujną wyobraźnie autora. Pierwszą książkę, którą przeczytałam była "Andumenia" okazała się być miłym zaskoczeniem, dlatego tez postanowiłam dać szansę innym. "Wojna światła i ciemności" to dobra lektura lecz nie pozostawia po sobie specjalnych wrażeń.

Jak wskazuję już na samym początku tytuł książka opowiada o wojnie prowadzonej między dwoma stronami - światłość i ciemność. Do pierwszej grupy zaliczają się anioły, czarodziejki, magiczne stworzenia natomiast do drugiej wiedźm, wampirów. Wszystkie wydarzenia rozgrywają się na przełomie siedmiu krain, które również podzielone zostały przez autora na jasność oraz mrok. Każdy z bohaterów by przejść do kolejnych krain potrzebuję magicznych mocy, takowe zdobywa również Artis z Draxban, dzięki któremu budzi się jeszcze jedna, tajemnicza siła, o której nigdy nikomu...

Theron_Vaghanian | 2017-04-01

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, ale już sam początek mnie zraził. Zdania się posklejane tak, jakby ktoś pisał tę książkę na kolanie. Fakt, że niektóre z cytatów - które autor umieścił na blogu - są naprawdę dobrze napisane, to jednak giną one gdzieś pośród amatorszczyzny i niedopracowaniu. Życzę autorowi powodzenia w przyszłości, ale to jeszcze nie dziś. Nie teraz.
PS. I radzę ruszyć głową, nic nowego w tej książce nie ma.

Porto9 | 2017-03-31

Hej więc fabuła wciąga, cały ten świat jest po prostu piękny. Chcę więcej :D

Shaman | 2017-04-27

Lubię fantasy. W szczególności high fantasy, ale nie stronię też od innych podgatunków. Gdy dowiedziałam się, że pozycja ta zostanie wydana, postanowiłam przeczytać. Zawsze to jakaś odmiana. Autorem jest zaś mężczyzna Forest Blackwood, który wydał pod pseudonimem artystycznym.

Więcej na:

Szczepan7 | 2017-04-01

Od samego już początku po prostu zachwyca!Warto zwłaszcza polecam na noc na dobry sen :D

Paulina Balcerzak | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Trójka osób odnajduje bardzo dziwny mechanizm, który jak się okazuje, jest kluczem do podróżowania między innymi krainami. Jednak nie ma, co się cieszyć, ponieważ zbliża się wojna, od której będą zależeć losy wszystkich krain. Czas połączyć siły i stanąć do boju z wielkimi i strasznymi demonami, wampirami i wiedźmami. Tylko, kto zwycięży?

Ja raczej rzadko sięgam po książki z tego gatunku, ponieważ dla mnie to aż za dużo fantastyki. Ta powieść to takie połączenie heroic fantazy z high fantazy. Wiecie równoległy świat, walka dobra ze złem, wybrańcy do uratowania świata. Jednak ta pozycja mi się podobała!

Uniwersum tej książki składa się z siedmiu krain, w której każda jest inna i rządzi się swoimi prawami, jednak okoliczności sprawiają, że muszą połączyć siły by zwyciężyć zło. Tutaj nie wiadomo, co się za chwile stanie i jak się wszystko zakończy.

Bohaterów też jest tutaj pełno. Każda postać jest inna i czymś się wyróżnia. Jednak na pierwszy plan wysuwają się wybrańcy, czyli...

Libro8 | 2017-04-01

A więc gorąco polecam !

Powieść jest przeznaczona dla miłośników fantasy .

Stworzony świat zachwyca swymi barwnymi opisami , wartka akcja .

Ja jestem Artisem ! :)

Bronisław | 2017-06-04
Przeczytana: 27 maja 2017

Więc książkę ogromnie polecam. Każdy z bohaterów jest wart uwagi. Poza tym opisy bohaterów świetne, nie do podrobienia. Ilość magicznych stworzeń zaskakuje. Ale pozytywnie oczywiście. Książkę czyta się dość szybko jednak ze skupieniem! Oczarowują wiersze/zaklęcia!!! Polecam gorąco.