Franco

Cykl: Promyczek (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
Franco
maitiri

Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota. Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie. Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia. Do jego świata wkracza Gemma Hendricks. Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca...

Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.
Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.
Natychmiast coś ich do siebie przyciąga.
Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów.
A może coś się zmieni?
Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami.
Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie w zapomnienie?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl

Opinie czytelników (1938)
mclena | 2017-01-02
Na półkach: 2017 ✔
Przeczytana: 01 stycznia 2017

"Some people skim life and some people read so closely they see the things others don't. That's where the beauty lies, in between the lines, in the details. The story within the story. She sees it. She gets it."

God bless the wankers!!!

Kim Holden znowu to zrobiła... wykreowała postać, którą chciałabym mieć w swoim życiu. I nie mam tu na myśli Franco (chociaż też bym sie nie pogniewała), chodzi o Gemmę, której było tutaj zdecydowanie za mało.

Zacznę może od tego że cały cykl "Promyczek" odcisnął bardzo mocno swoje piętno na mnie. Pierwszy tom czytałam tak dawno temu, a do teraz kiedy wspominam Kate chcę płakać, jakbym utraciła najlepszą przyjacółkę. Potem był "Gus", który pomógł mi częściowo przejść żałobę po stracie Kate i bardzo mocno utożsamiałam się z tytuowym bohaterem. Po długiej przerwie, niespodziewanie Kim Holdem wydaje "Franco" kompletnie nie w jej stylu (mam na myśli okładkę) i powiem szczerze, że byłam nastawiona sceptycznie. Sama autorka powiedziała, że...

Justyna | 2017-08-25
Na półkach: Ulubieńcy ♥
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Bardzo przyjemna lektura! Kim Holden stworzyła świetnych bohaterów, chociaż mało prawdopodobne, aby tak wielu cudownych, miłych i idealnych facetów pojawiało się w codziennym życiu. Jest to cukierkowa historia, co nie zmienia faktu, że jest bardzo pozytywna i ciepła. Czytałam z uśmiechem na twarzy, ze wzruszeniem, z rumieńcem i chodziłam rozmarzona. Holden tworzy cudowne historie miłosne, które mimo łez i przeciwności losu jakoś się układają. To jak powrót do domu rodzinnego, do którego wracamy z radością, spotykamy starych dobrych przyjaciół i możemy o wszystkim porozmawiać. Byłam zaskoczona, gdy w powieści pojawiły się postaci z mojej ulubionej książki Hoover - "Maybe someday"! Wszystko to przemawia za tym, że książki Holden z serii "Promyczek" są moimi ulubionymi romansami. Kocham te historie, tych ludzi, Rook'a, wszystko! Na pewno kiedyś do nich wrócę i będzie to ponownie świetna przygoda. To jedne z najbardziej pozytywnych i pełnych nadziei książek, jakie kiedykolwiek...

Aurora92 | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

Kolejna książka Kim Holden, tym razem skupiająca się na dalszych losach Franco, perkusisty z zespołu Gusa.

Jego obraz jest może nieco wyidealizowany, ponieważ Franco - tak samo jak Gus, pozostali dwaj członkowie Rooka oraz inni bohaterowie serii - ma dobre serce, jest empatyczny, wrażliwy na cudzą krzywdę, pomocny. Mimo to miło jednak oderwać się na chwilę od szarej rzeczywistości i wejść w świat, w którym takich ciepłych i bezinteresownych osób nie brak.

Sama nie rozumiem dokładnie, na czym polega fenomen książek Kim Holden. Może chodzi właśnie o to, że jej bohaterowie to zwykle ludzie o złotym sercu, którzy potrafią nam choć na moment przywrócić wiarę w ludzi, w istnienie dobra, szlachetność, altruizm czy prawdziwą miłość?

marcia | 2017-05-29
Na półkach: Ukochane sagi
Przeczytana: 29 maja 2017

Kurcze kolejna książka o wspaniałych bohaterach serii "Promyczek" za mną.
Lektura tej pięknej książki była naprawdę wspaniała i pasjonująca.

Tym razem mamy do czynienia z bardzo charyzmatycznym i super seksownym Franco, mężczyzna jest typowym samcem alfa, aczkolwiek posiada ogromne serce, które dla bliskich mu osób jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, nawet zmusić do siedzenia w ciasnym samolocie wielu godzin. :)

Franco jest najstarszy z Rooka, dlatego ma trochę inne priorytety niż kumple z zespołu. Bardzo by chciał poznać kogoś z kim mógłby założyć rodzinę i wspólnie się zestarzeć. Biedak nie znajduje jednak odpowiedniej kandydatki.
Gdy na jego drodze staje urocza Brytyjka świat trochę się rozpogadza i wszystko powoli w nim układa.
Ponieważ jednak świat potrafi być wredną mendą rozdziela tych dwoje i kontakt się urywa. A piękne uczucie i przywiązanie nie zawsze jest w stanie wszystko naprawić.

Żeby wiedzieć jak będzie tym razem, zapraszam do przeczytania książki....

Book Emperor | 2017-03-03
Na półkach: Hasacz's empire
Przeczytana: 03 marca 2017

Po Promyczku i Gusie, wydaje się, że pisanie dalszych części historii nie ma sensu. Jednak Kim Holden pokazała, że jest idealnym zwieńczeniem historii przyjaciół, którym przyszło przeżyć jedną z najgorszych rzeczy na świecie. Utratę przyjaciela. Trudno stwierdzić czy pozbieranie się po traumatycznych, łamiących serce przeżyciach jest łatwe czy też nie. Jednak życie Franco jest inne. Jego podejście do życia, jego energia, potrzeby są zupełnie inne niż jego przyjaciół.

Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy zespole rockowym, Rook. Ma wszystko. Cudowny uśmiech, mnóstwo tatuaży, genialny humor i serce tak wielkie jak tylko można mieć. Życie jest dobre. Ustatkowane, takie jak Franco lubi najbardziej. Jednak wszystko zmienia się pewnego wieczoru, w pewnym barze w Los Angeles. Kiedy Franco bawi się wyśmienicie, do baru wchodzi Gemma Hendricks, odnosząca sukcesy, młoda architekt z Północnej Anglii. Dziewczyna ma wszystko. Śliczny uśmiech, niesamowite poczucie humoru, jest...

caroline85 | 2017-06-06
Na półkach: 2017

Kurcze, ledwo wzięłam ją w ręce, a tu już koniec..ach, czemu taka krótka? Szalenie pozytywna i rozczulająca historia. Nie mogę porównać jej do Promyczka czy GUSa, ale jest bardzo przyjemnym dodatkiem do poprzednich części. Franco Genovese - kolejny męski ideał, w każdym calu. Ma ogromne serce, wielką pasję i ten ogień, który rozpala moje wnętrza. Szczególnie uwielbiam opisaną tu przyjaźń między GUSem a Franco...męski świat wciąż wydaje mi się tak mało skomplikowany w porównaniu do kobiecego. Ich rozmowy, docinki są bardzo zabawne i nieskomplikowane. Do stabilnego i ułożonego życia Franco wkracza Gemma Hendricks - brytyjka, bardzo zdolna pani architekt z podobnie jak on ciętym językiem, który sprawia, że między tym dwojgiem tworzy się więź... .
Polecam :)

Dominiqe83 | 2017-09-10
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Przyjemne uzupełnienie historii opisanych przez Kim w "Promyczku" oraz "Gusie". Sympatycznego perkusistę zespołu Rook można polubić, a wręcz przytulić do serducha. Miło się czytało. Polecam fanom serii.

ebookoholic | 2017-04-27
Na półkach: Po angielsku 2017

Chyba trafiłam na zły moment z czytaniem Franco. Okazało się, że ani trochę nie miałam ochoty na tego typu książkę, choć myślałam że to będzie miła odskocznia po krwawych morderstwach w Tatrach, o których czytałam u Mroza i po całej tajemniczej serii Kruczych Chłopców. Albo to po protu gorsza książka. ALBO ALBO.

Przede wszystkim umiliła mi godzinną podróż w tę i z powrotem na uczelnię a także 1.5h wykładu. Bardzo szybko ją przeczytałam. Dziękuje Kim.

Franco jest świetny. Gem też cudowna. I to wszystko właśnie była dla mnie zbyt śliczne, piękne i zbyt... słodkie. DLA MNIE! Osoby, która kocha (albo kochała) takie banalne i śliczne historyjki miłosne nad życie. Która nigdy niczego nie kwestionowała, która rzadko kiedy wypowiada się negatywnie na temat książek i raczej wszystko mi się podoba. Jednak tym razem to było nudne jak flaki z olejem. Tym razem zabrakło mi pazura. Tego czegoś, co odnalazłam u Gus'a. Był z niego kawał skurczybyka na początku, ale każda z nas, czytelniczek...

Anka | 2017-04-28
Na półkach: Posiadam

Uwielbiam Franco. Po przeczytaniu poprzednich książek bardzo liczyłam na jego historię i autorka spełniła moje życzenia. Wiem, że to głównie historia miłosna, tak na marginesie bardzo dobra historia :), ale dla mnie jest to przede wszystkim książka o przyjaźni. Franco to niesamowity przyjaciel, nie tylko dla Gusa i reszty zespołu, ale też dla Gemmy. Jak nikt potrafi okazać wsparcie i bez wahania spieszy z pomocą. Pokochałam go od pierwszej książki i teraz tylko utwierdziłam się w tym uczuciu.

Wiesława | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

Urzekła mnie ta książka. Po lekturze Promyczka i Gusa wydawało mi się, że znów przyjdzie mi się zmierzyć z bardzo trudnymi i smutnymi tematami, a tymczasem... miłe zaskoczenie! Fantastyczna opowieść, o przepięknej przyjaźni, a właściwie miłości od pierwszego wejrzenia, która oczarowuje. Uwielbiam taki styl komunikowania drugiej osobie swoich uczuć, jakim raczą nas Franco i Gemma. Mimowolnie, kibicując im szczerze, mamy uśmiech na twarzy, ale i łzy wzruszenia. Ich dialogi, ich interakcje z otoczeniem i szczerość w uczuciach i wyrażaniu poglądów sprawiają, że czyta się tą książkę z prawdziwą przyjemnością, a właściwie wlewa się w nas ta książka bez najmniejszego wysiłku. Malkontenci powiedzą " przewidywalna", "oklepana", "bez wielkich treści", a ja powiem : bardzo miło spędziłam z nią ten weekend.

zobacz kolejne z 1928
Nad szczęściem trzeba pracować

Od Kim Holden bije niezwykła energia, a jej śmiech jest zaraźliwy. Mimo że od wielu lat nie jest już nastolatką, pisze książki, które trafiają do tysięcy młodych czytelników. Mówi, że bardziej od pisania kocha muzykę. Choć sięga po tematy trudne i poruszające, to w każdym ze swoich czytelników rozpala płomyk nadziei. Kim Holden opowiada o swoich pasjach, depresji i codziennej radości z życia.