Antony

Okładka książki Antony Bethany-Kris
Okładka książki Antony
Bethany-Kris Wydawnictwo: Bethany-Kris Cykl: Filthy Marcellos (tom 0.5) literatura obyczajowa, romans
Filthy Marcellos (tom 0.5)
Bethany-Kris
2015-05-23
2015-05-23
Romance Dark Contemporary

kiepska. do tego jaki jest sens wydawnia książek z seserii w takich duzych odstępach czasowych!!! No idiotyzm!!!!

„Antony” to taka wisienka na torcie serii Filthy Marcellos, bowiem stanowi dość krótką historię - w porównaniu do książek, które już czytałam, dotyczącą ojca naszych ukochanych bohaterów tej serii - Luciana, Giovanniego i Dantego. I powiem szczerze, że i ta książka również bardzo mi się podobała. Dzięki niej poznajemy początki rodziny Marcello oraz dowiadujemy się, dlaczego Antony był jaki był. Z początku byłam dość sceptycznie do niej nastawiona, bo ilość stron oraz duża czcionka wzbudzały moje obawy, że poczuje niedosyt. Jednakże było zupełnie inaczej. Wiele kwestii zostało tu wytłumaczonych, przez co stanowiły one idealne uzupełnienie całej serii. No i oczywiście poznanie Cecylii Catrolli wzbudziło we nie naprawdę wiele emocji, bo nie spodziewałam się, że ona będzie chciała go postrzelić :P Sama postać Antonego od samego początku wzbudza podziw, jego przestrzeganie zasad, pewność siebie i ta twardość biła już od pierwszych stron. Sama historia Antonego i Cecylii momentami łapała mnie za serce, autorka wiele w tej książce wyjaśniła, co według mnie było potrzebne dla zamknięcia całej tej serii.

Dodatkowo podobał mi się tez wątek poboczny z przyjacielem Antonego- Johnem. Jego żona nieraz targała mi nerwy, zapewne tak jak większości czytelnikom. Z kolei jedno wydarzenie wstrząsnęło mną ogromnie i po części nie dziwie się, że główny bohater zaczął wątpić w przestrzeganie wszystkich zasad…

Cała seria jest fenomenalna i z pewnością jeszcze nieraz do niej powrócę, aby na nowo móc zatracić się w rodzinie Marcello. Ogromnie Wam ją polecam!

Antony i Ceceli. Historia o którą nikt nie pytał, a każdy potrzebował. Od pierwszej wzmianki o przeszłości Antonego zastanawiałam się co dokładnie się za tym kryje, dlatego bardzo ucieszyła mnie ta część. Sam fakt chronologicznego przedstawienia jego historii od złożenia Omerty przez Antonego przez ślub z Cecelie , narodziny Dantego i Gio, zemstę oraz adopcje Luciana jest tylko moim zdaniem idealnym dopełnieniem całości.
Od początku można było zauważyć wartości jakie wyznawał Antony, jak mocno w nie wierzył oraz jak przekazywał je swoim synom.
Ten tom czyta się inaczej niż trzy poprzednie. Z lekkością, pewnie sam fakt, że większość szczegółów znamy z poprzednich części na to wpływa. Choć mogłoby się wydawać, że przez to książka będzie nudna.
Cieszę się, że miałam przyjemność przeczytać tą serię i przykro mi, że tyle z tym zwlekałam.

Tej serii mafijnej chyba nie trzeba nikomu przedstawiać bo twórczość @bethany.kris jest już znana na polskim rynku czytelniczym dzięki @wydawnictwoniezwykle @niezwyklezagraniczne a ja dziś mam przyjemność wejsc do tego świata dzięki egzemplarzowi recenzenckiemu "Antonego"

Króciutka opowieść o człowieku od którego to wszystko można powiedzieć się zaczęło. Gdyby nie Antony nie byłoby Dantego, Gio, czy Luciano. Tego człowieka można by nazwać mianem Zasada. Dla niego zasady mafii ( familii) wpajane od małego były wręcz świętością za którą gotów był oddać życie... Do czasu. Co takiego się wydarzyło że zrobił to co zrobił? Ona... Ona się wydarzyła. Mam tu na myśli Cecelię, kobietę która wpadła mu w oko i na dobre rozgościła się w jego sercu.

Kobieta mafii, ozdoba i podpora u boku męża znająca swoje miejsce i czułe punkty ukochanego.

Antony stanie przed trudnymi wyborem czy chce dla siebie i swojej rodziny takiego życia jakie sam miał, w otoczeniu takich a nie innych ludzi. Czy podejmie decyzję jako mąż i ojciec a może posłucha głosu Cosa Nostry?

Dla tych którzy mają już za sobą wcześniej wydane u nas części serii będzie to myślę ciekawy obraz z punktu widzenia Antonego,bo wracamy do korzeni. Natomiast jeśli nie czytaliście Luciana, Giovanniego ani Dantego to myślę, że Antony będzie idealnym wstępem do całej serii

Pokochałam Antony'ego i Cecelie już czytając Luciana jakiś czas temu. Sięgając po tą książkę, wiedziałam że to będzie miłość od pierwszego zdania. I nie zawiodłam się. Uwielbiam tą historię, uwielbiam tą parę. Antony to ideał faceta, Cecelia jest idealna dla niego.
Ta książka dla mnie to więcej niż 10⭐ i od razu chcę zacząć to od nowa, żeby jeszcze bardziej chłonąć tą historie.

Po przeczytaniu pierwszego tomu postanowiłam, zamiast wziąć się za drugi przeczytać właśnie ten. Bardzo zaciekawiło mnie opowiedziana historia i chciałam się dowiedzieć, co wydarzyło się z jego rodzicami oraz poznać od początku wielką miłość pomiędzy Cecylią a Anthony. Dlatego musiałam przeczytać ten tom....

Z tą książką autorka mnie trochę rozczarowała. Nie to chciałam przeczytać. Chciałam emocje i akcje, ale się zawiodłam. Wszystko było napisane tak bardzo skrótowo i sztywno, że wydawało się napisana od niechcenia. Ciężko się czytało i teraz mam mieszane uczucia co do przeczytania drugiego tomu.

Z tą książką autorka mnie trochę rozczarowała. Nie to chciałam...

Którego Pana Marcellos wybieracie? A może nie znacie jeszcze tej serii?
Od początku twierdziłam, że to Luciano skradł moje serce, ale po przeczytaniu „Antony”, chyba zmieniłam zdanie..
„Antony” czyli jak to się wszystko zaczęło.. Muszę przyznać, że połknęłam tę książkę. I jak rzadko mi się zdarza w przypadku takich „dopełniaczy”, tak tu stwierdzam, że ta książka była potrzebna tej serii. Relacja Antony i Ceceli była urzekająca, przepięknie opisana i co najważniejsze, była prawdziwa.! Taka, którą obserwowało się z ciepłem na sercu. Po prostu czułam, że oni dla siebie zrobiliby wszystko. Antony.. uwielbiam go! Za szczerość, oddanie i spojrzenia wobec swojej kobiety. Jego miłość choć ukryta dla oczu innych, przepełniała te kartki.
Dzięki temu tomowi dowiemy się „dlaczego?” „Co i jak?”. Dlaczego dwóch synów. Jak to się wszystko zaczęło. Skąd ta miłość i znajomość. Rozjaśnia wiele I zdecydowanie warto ją przeczytać, albo właśnie od niej, zacząć czytanie tej świetnej serii!
Ja wiem, że mafia mafia, ale tu naprawdę królują bracia, którym ciężko się oprzeć. No i autorka miała świetny pomysł na fabułę, bohaterów, motyw.. na całą serię!

Którego Pana Marcellos wybieracie? A może nie znacie jeszcze tej serii?

[…]On nie łamie zasad. Ona jest córką szefa[…]

Q: Czy Wam zdarzyło się kiedyś złamać jakieś zasady?

Antonio Marcello, gangster, mafioso, członek rodziny Cosa Nostra. Od dziecka wpajano mu zasady, według których ma postępować. Do czasu aż ginie jego przyjaciel i poznaje córkę jego Capo. Co zrobi Antoni?

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Pochłonęłam tą książkę w kilka godzin więc uważam, że to było udane spotkanie. Akcja jest podzielona na kilka lat wiec doskonale wiemy przez co przechodził Antonio. Kilka razy podczas czytania mój oddech był przyspieszony, a ciarki pojawiały się na całym ciele. Przez tą pozycję idzie się jak burza przez co nawet się nie orientujesz, a już czytasz koniec. Co prawda zaczęłam od Antoniego ale mam zamiar przeczytać pozostałe części, które są przed nim.

Książka o mafii pokazująca, że szef nie powinien być dla ciebie najważniejszy. Zasady można złamać i prawo można zmienić. Bo to rodzina powinna być dla ciebie najważniejsza. Polecam

[…]On nie łamie zasad. Ona jest córką szefa[…]

Q: Czy Wam zdarzyło się kiedyś złamać jakieś zasady?

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Pochłonęłam tą...

Antony Marcello znał mafię. Dorastał w niej. Znał zasady i mocno w nie wierzył. Respektował każdą z nich. Były na każde zawołanie szefa. Aż do chwili, kiedy na jego drodze staje ona.
Cecelia Catrolli od pierwszej chwili intryguje Antony'ego. Jednak jako córka szefa zdaje się być zakazana.
Antony działa tak, jak go nauczono. Cosa Nostra to świętość. Wszystko do czasu, kiedy zabiera mu najlepszego przyjaciela. To dla niego znak, że najwyższa pora na zmianę reguł...
Co zrobi Antony? Co zrobi Cecelia? Jakie będą mieli życie?

Seria "Filthy Marcellos" spodobała mi się od pierwszej strony. Z każdym kolejnym tomem moja radość sukcesywnie wzrastała.
Na wieść o kolejnej części kolejny raz moje serce zabiło szybszym rytmem.
"Antony" to połówkowy tom, jak to mówię. To od niego tak naprawdę powinna zacząć się seria. Od ojca synów, których historię już poznaliśmy.
Osobiście nie przepadam za takim rozwiązaniem. Wychodzę z założenia, że jeżeli ma być seria, to wszystko po kolei.
W przypadku tej części mam spory niedosyt. O ile pozostałe tomy były ładnie rozbudowane i dopieszczone, tak tu mam wrażenie, że akcja gnała na jakimś przyśpieszeniu. Zabrakło mi spowolnienia wydarzeń i głębszego poznania danego wątku. Po prostu zabrakło mi rozbudowania fabuły. A szkoda, bo naprawdę źle mi pisać, że to nie była w pełni satysfakcjonująca lektura.
Napewno na ogromny plus zasługują kreacje bohaterów. Antony i Cecelia ładnie się uzupełniali. Ich historia była słodka i jednocześnie bolesna. Z przyjemnością śledziłam to, jak się docierali. A opisane sceny uniesień były idealnie do nich dobrane.
Na plus zasługuje również mafijny świat. Choć nie było go zbyt dużo. Ale to co się tu znalazło było zdecydowanie mroczne. Brutalne, bestialskie i okrutne.
Siła rodziny. Miłość. Przyjaźń. Głos serca kontra zasady i reguły. Czyli czego możemy się spodziewać w tym tomie.
Lektura przeczytana na raz. Bardzo ładna, bardzo wciągająca i przejmująca ale zdecydowanie za krótka.
Mimo wszystko uważam, że warto ją przeczytać. Szczególnie, jeśli znacie poprzednie tomy. A jeśli jeszcze wszystko przed wami, to koniecznie zachowajcie chronologię - najpierw rodzice a później dzieci.

Polecam

Współpraca Wydawnictwo NieZwykłe

Antony działa tak, jak go nauczono. Cosa Nostra to świętość. Wszystko do...

“ Antony“

Mafia ma różne oblicza. W każdej książce z wątkiem mafijnym jest ona na swój sposób inna. Tak jest i w przypadku “Antonego”.

Włoska mafia rządzi w tej historii , la famiglia, Cosa Nostra. Członkowie kierują się twardymi zasadami .

“Dobrowolnie oddaję moje życie Cosa Nostrze, la famiglia - naszej rzeczy - wyszeptał Antony. - Wartości i przekonania rodziny są moimi własnymi i będę ich bronił do dnia mojej śmierci.”

Co mnie raziło w tych zasadach to rzekomo głęboka wiara katolicka członków tej mafijnej rodziny, która jakimś cudem, nie przeszkadzała im zarówno w zabijaniu wrogów, jak i w zdradzaniu żon, czy innych, niezbyt katolickich zachowaniach. Ewidentnie zalatywało to hipokryzją. A to z jaką zaciętością przestrzegano zasad Cosa Nostry z kolei wg mnie wręcz graniczy z fanatyzmem…

Ciężko mi było zaangażować się w tę książkę, tak naprawdę poczułam ją blisko końca.

Jest to niby tom 0.5 serii Filthy Marcello, mimo, że już kilka jej tomów wyszło. Teoretycznie można czytać ją bez znajomości dalszych części, co jest nawet logiczne, bo to wstęp do całości. Jednak ja czułam, że to uzupełnienie luk i niejasności tych kolejnych tomów, przez co miałam wrażenie, że wiem za mało, bo ich nie czytałam .

Tytułowy Antony, jest jeszcze pionkiem w szeregach mafii, co prawda dość wysoko postawionym ale jednak nie najwyżej. Mafia jest dla niego najważniejsza ale gdy w jego życiu pojawia się Cecelia, nabiera ono sensu i kolorów. Taka miłość od pierwszego wejrzenia, dość urocza, czego fanką nie jestem … Co też mnie na swój sposób raziło. Wydawało mi się to z początku wyidealizowane. Następnie reguły życia mafijnego, ten idealny obrazek zaczęły psuć. Czy ich miłość zniesie to jak bardzo oddany mafii jest Antony ?

Cecelia to postać nie bez wyrazu. Kobieta dumna, znająca reguły rządzące ich światem, bo w końcu jest córką szefa i wśród nich się wychowała. Lecz ma też siostrę, która nie raz napsuje krwi bohaterom i podniesie ciśnienie czytelników. Do jakiego dramatu dojdzie przez Kate ?
I jakie będą tego konsekwencje ?

Właśnie od tego momentu się zaangażowałam. Gdy to co dla Antonego było oczywiste i nie do naruszenia, stało się nie do zaakceptowania - historia na swój sposób mnie wciągnęła. Mężczyzna , który stracił szacunek i wiarę w słuszność swoich czynów, wykazał się wyjątkową lojalnością. Może i nieco za późno, ale lepiej późno niż wcale.

“Antony” z pewnością jest książką, która spodoba się fankom serii Filthy Marcello. Bez wątpienia jest uzupełnieniem całości, które wiele wyjaśni i będzie taką wisienką na torcie. Ale przy moim braku znajomości reszty , nie poczułam tego tak jak poczuć bym mogła. Jednak uważam, że ma potencjał i nie zawiedzie innych czytelników.

Dziękuję za egzemplarz recenzencki Wydawnictwu NieZwykłe.

“ Antony“

• Mafia