Bądźcie Miłosierni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
religia
Salicar

Boże miłosierdzie to miłość, która zniża się ku nam. Nie bardzo chcemy zniżającej się ku nam miłości ludzkiej. Zwłaszcza wtedy, kiedy wzrasta poczucie sprawiedliwości jako konieczność. Rozumiemy, że chodzi o ludzką dobroć, której wciąż jest za mało. Lubimy ludzi, kochamy ich, ale ze względu na Pana Boga. Jeżeli kochamy ich tylko ze względu na siebie, możemy ich skrzywdzić. Ks. Jan Twardowski...

Ks. Jan Twardowski (1915-2006)
Bądźcie miłosierni to wybór rozważań o tym, czym jest miłosierdzie Boga i rozważań o znaczeniu słów "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny" (Łk, 6,36) w postawie człowieka. Autor stawia tu pytania, na które szuka odpowiedzi: Co to znaczy, że Bóg jest miłosierny? Jak przejawia się Boża miłość? Jak mówić o Bożej miłości w świecie wojen i nienawiści? Czy człowiek potrafi być miłosierny/ Na ile kierujemy się w życiu dobrocią, miłością, przebaczeniem?
Książka Bądźcie miłosierny - wraz dwoma innymi Będziesz miłował (2015) i Wytrwajcie w miłości (2016) - ukazuje się dla uczczenia setnej rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego, dla którego miłość była tematem najważniejszym. Trzy tomy wpisują się w Nadzwyczajny rok Jubileuszowy: Rok Miłosierdzia oraz 1050 Rocznicę
Chrztu Polski.

źródło opisu: Wydawnictwo Bernardium, 2016