Poezje wybrane

Medellin

źródło okładki: Praca własna

Medellin | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Pierre Reverdy, francuski poeta żyjący w latach 1889-1960 znany jest z tego, że dokonał dość niezwykłego jak na czasy, w których żył połączenia sztuki z literaturą. Według znawców tematu, jego wiersze noszą znamiona kubizmu.

Trudno mi jako laikowi wypowiadać się na tego temat oznak stylu widocznych w wierszach Reverdy'ego. Co mnie natomiast uderza, to osamotnienie podmiotu lirycznego, oczekiwanie i niespełnienie. Otaczający świat przytłacza go swoim ogromem i obcością.

Na półkach