W książce omówiono interpretację wyników badań laboratoryjnych surowicy krwi, moczu i płynu mózgowo-rdzeniowego, a także co jest nowością w stosunku do wydań poprzednich patofizjologiczne podstawy racjonalnej diagnostyki laboratoryjnej zaburzeń metabolicznych oraz chorób poszczególnych układów i narządów.Prosty i przejrzysty układ książki ułatwia korzystanie z niej. Informacje podano w skróconej do minimum formie, tak aby można je było jak najszybciej znaleźć, bo takiemu właśnie celowi ta publikacja ma służyć, a że służy bardzo dobrze o tym świadczy już IV jej wydanie w ciągu niecałych 6 lat!

Na półkach