Disney. Wielka księga. Wspaniały świat Walta Disneya

Okładka książki Disney. Wielka księga. Wspaniały świat Walta Disneya Jim Fanning
Okładka książki Disney. Wielka księga. Wspaniały świat Walta Disneya
Jim Fanning Wydawnictwo: Egmont Polska albumy
albumy
Egmont Polska
2017-03-15
2017-03-15
Magdalena Krzysik, Weronika Mincer

Przepiękny album poruszający całą niemal historię giganta rynku wyobraźni, jakim jest Disney. Jak to bywa w przypadku tego typu publikacji, większość tematów została jedynie muśnięta. Nie odbiera to jednak urok całości. Śliczna publikacja pełna zdjęć, pamiątek, ciekawostek i informacji. Na prezent dla fana Disneya jak znalazł!

Twórcy książki mieli dostęp do nieprawdopodobnych materiałów i historii. Nie wykorzystali prawie niczego. Muśnięcie tematu, słabej jakości zdjęcia i ilustracje, kilka smaczków, które czytelnikowi tylko zaostrzają apetyt, a pozostawiają głodnym i spragnionym. Dla dzieci za poważne, dla fanów zbyt infantylne - pozycja stworzona byle jak, byle zbyć, byle by było.

Walt Disney no chyba każdy z nas kojarzy tą nazwę. Wspaniałe baśnie, bajki, filmy, seriale. Zastanawialiście się kiedyś jak powstała ta znana na całym świecie marka? Z tej książki się tego dowiemy, kim był Walt Disney, jak powstało imperium Disneya.
Dowiemy się również, jak powstawały pierwsze bajki i jak na przestrzeni lat zmieniała się produkcja.
Wspaniałe zdjęcia, ilustracje, dużo ciekawostek to wszystko znajdziemy w tej księdze.
Możemy zobaczyć na zdjęciach pierwowzór Kaczora Donalda, jak i pacynkę Pinokia.
Jak dla mnie bardzo ciekawa książka, z dużą ilością ciekawostek.

Wspaniałe zdjęcia,...

"Wielka księga Disneya" to genialne uzupełnienie biografii Walta Disneya "Walt Disney. Potęga marzeń" autorstwa Boba Thomasa.
Jest to kompendium przedstawione w wersji wizualnej, obrazkowej, czyli wszelkie treści, które w biografii zostały przedstawione wyłącznie słownie. Po przeczytaniu tej biografii warto od razu sięgnąć po tę książkę, dzięki której na nowo można przypomnieć sobie i utrwalić poszczególne etapy począwszy od historii samego Walta Disneya i jego ścieżki zawodowej po najważniejsze jego twórcze dzieła w wytwórni producenckiej, ale nie tylko, i to wszystko zawarte w pigule wraz z ciekawostkami i potwierdzającymi je zdjęciami z planów filmowych, szkiców rysunkowych, realizacji planów architektonicznych w ramach powstawania kolejnych Disnejowskich miejsc rozrywki i zabawy dla każdego.

Moim zdaniem, mocnym atutem tej książki jest chronologiczne przedstawienie każdego autorskiego dzieła Walta, a w szczególności spodobały mi się ilustracje oraz informacje dotyczące tych najpopularniejszych animowanych bajek, które podbiły serca widzów na całym świecie.

Ubolewam jedynie nad tym, że książka została wydana w 2017 roku, a od tego czasu pojawiło się wiele nowych dzieł kreskówek, animowanych czy fabularnych powstałych w wytwórni Disneya. Liczę, że za kilka lat pojawi się najaktualniejsza wersja książki z dotychczas powstałymi nowościami na rynku filmowym w wydaniu Disneya.

totalnie mam bzika na punkcie produkcji Disneya, historii, jak i samych postaci, zdecydowanie nigdy nie jest się za starym na Disneya ;)

co do samej książki... JEST MI MAŁO! dostajemy tutaj całkiem sporo informacji na temat tworzenia filmów animowanych czy filmów aktorskich, ale również całą historię powstawania marki Disney (studio czy tematyczne parki rozrywki),dla fanów myślę, że jest to pozycja obowiązkowa

ale tak jak mówiłam - jest tego dla mnie zbyt mało, niby obszernie, bo dostajemy 200 stron informacji, ilustracji oraz zdjęć, ale wiem, że mogłoby być tego zdecydowanie więcej, album mógłby być po prostu grubszy i przy tym bardziej wnikliwy, bo niby dostajemy jakiś tekst, ale nie jest on jakoś zabójczo długi i wyczerpujący...

mam nadzieję, że na rynku pojawi się coś jeszcze lepszego niż ta naprawdę całkiem dobra pozycja, mimo wszystko polecam, bo prezentuje się ślicznie i można znaleźć parę fajnych ciekawostek ;)

Wald Disney dokonał rzeczy niezwykłej, bo swoimi pomysłami oczarował świat, a zachwyt nad jego dziełami nie słabnie od niemal 100 lat. Każdy potrafiłby wymienić kilka bajek i filmów Disneya. Dzieci szaleją na punkcie kolorowych bajek, dorośli bardzo często cieszą się filmem, bądź bajką, równie mocno, co swoja pociecha. Bardzo często zastanawiamy się, jak powstała dana historia, jak tworzono animację i muzykę do bajki. Dzięki tej książce, mamy możliwość zagłębić się w barwny, magiczny i mocno skomplikowany świat Disneya.

„Disney. Wielka księga” to prawdziwa gratka dla fanów. Prawie 200 stron, na których znajdziecie kadry z filmów, szkice, zdjęcia i dziesiątki ujawnionych sekretów, które zaskoczą niejednego czytelnika. Początek jest bardzo dobry, wprowadza w świat Disneya i ukazuję, jak rozwijała się marka na przestrzeni lat. Lata 20. 30. I tak do obecnych czasów, obfitowały w prawdziwy wysyp bajek i szczerze się zdziwiłam, że Myszka Miki ma już prawie 90 lat. W tym barwnym i wartościowym pod względem wiedzy albumie, nie bark informacji o nowościach filmowych, dzięki czemu przybliżymy sobie sylwetki ulubionych postaci.

Większość ilustracji pochodzi z archiwów wytwórni, w której znajduję się ponad dziewięć tysięcy pudeł z dokumentami, gadżetami, kostiumami, zdjęciami, oryginalnymi rysunkami, których jest tam 65 milionów, co ukazuję ogrom popularności Disneya oraz znaczenie, jakie odegrał na rozwój kinematografii.

„Wielką księgę” polecam wszystkim fanom Disneya, którzy lubią odkrywać sekrety, interesują się tworzeniem filmów, bądź rysunkiem. Może ciekawostek, które odkrywałam z przyjemność i nigdy nie zwróciłam uwagi, że niektórzy bohaterowie w przedziwny sposób znaleźli się w innej bajce, jak Roszpunka i Flynn z Zaplątanych znaleźli się na koronacji Elsy z Krainy Lodu. Historia Disneya zawarta w pigułce! Polecam 5+/6

MAGICZNY ŚWIAT WALTA DISNEYA

Któż z nas nie zna Walta Disneya. Od blisko stu lat jego nazwisko nie tyle oznacza człowieka, od którego wszystko się zaczęło, co rozrastającą się z każdym rokiem markę stanowiącą jeden z wyznaczników jakości rozrywki dla dzieci i młodzieży. To, że od tylu dekad pozostaje niekwestionowanym jej królem jedynie potwierdza jej wielkość. Każdy z nas potrafi wymienić mnóstwo tytułów filmów i imion postaci, jakie powstały pod szyldem Disneya, w końcu dziesiątki z nich przeszły do historii, niewielu jednak zna historie kryjącymi się za ich powstaniem. Tak jak i niewielu wie, od czego wszystko się zaczęło. Teraz jednak możecie poznać fascynującą opowieść o Disneyu i jego studiu opowiedzianą w pięknie wydanym, bajkowym albumie idealnym dla dzieci i dorosłych.

Walt Disney skończył zaledwie dwadzieścia lat, kiedy zabrał się za tworzenie krótkich filmów rysunkowych. Zadaniu temu przyświecał jeden cel: animacje dotychczas traktowane były jako zapełniacie czasu pomiędzy kolejnymi seansami i były produkcjami krótkometrażowymi, on chciał to zmienić. Chciał, by stały się równie poważane, co filmy fabularne i zyskały pełen metraż. Tak zaczęła się kinowa rewolucja, w wyniku której mogliśmy oglądać takie filmy, jak „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Pinokio”, „Dumbo”, „Zakochany kundel”, „Toy Story”, „Gdzie jest Nemo” czy „Piraci z Karaibów” i poznać choćby Myszkę Miki oraz Kaczora Donalda. Rewolucja, która nie tylko odmieniła oblicze dużego i małego ekranu, ale przede wszystkim kupiła serca milionów widzów na całym świecie. Od roku 1920 do 2015, od pierwszego „Laugh-O-gramu” po „Krainę jutra”, poznajemy losy filmów, studia i ludzi przy nich pracujących. Zaglądamy za kulisy i patrzymy, jak Disney zdobywa kolejne pola, przygotowując filmy fabularne, mieszanki kina aktorskiego i animowanego, animację komputerową, gry, książki, komiksy, parki rozrywki… W skrócie: jak na naszych oczach tworzy prawdziwą magię!

I magiczna także jest ta książka, a właściwie bogato ilustrowany album, który zdjęciami i grafikami uzupełnionymi o tekst i przypisy przybliża niemal wiek istnienia marki Disney. Jim Fanning prezentuje nam na jej łamach właściwie każdy aspekt działalności najpierw samego Walta Disneya, a potem stworzonego przezeń giganta. Giganta, który wchłonął w siebie studio Pixar, a nawet tak znane wytwórnie, jak Lucasfilm czy Marvel. Tekstu nie jest tutaj szczególnie dużo, ale zarazem nie jest go także mało, a on sam w prosty sposób przybliża nam temat i robi to naprawdę w kompleksowy sposób, nie pomijając także disnejowskich produkcji telewizyjnych. Dodatkowo całość okraszona została dużą ilością ciekawostek i anegdot, wśród których warto wymienić choćby easter eggi ukryte we wszystkich filmach Pixara – czytając o nich chce się jeszcze raz włączyć doskonale znane filmy i osobiście dopatrzeć się wspomnianych smaczków.

Wracając jednak do strony graficznej „Wielkiej księgi” to prezentuje ona całe bogactwo kadrów z filmów, ilustracji koncepcyjnych i zdjęć, na których uwieczniono miejsca, osoby, kulisy pracy, figurki, modele i całe mnóstwo innych rzeczy. Wymieniać wszystkich nie ma sensu, to trzeba zobaczyć na własne oczy i przekonać się, jaka to rewelacyjna lektura. Lektura, która barwnością i baśniowością zachwyci dzieci, a faktami, kulisami i historią kupi także serca dorosłych. W końcu dzieła Disneya są nie tylko ponadczasowe, ale także i uniwersalne dla każdej grupy wiekowej, a niniejszy album doskonale wpasowuje się w ten schemat. Dlatego też polecam gorąco, naprawdę warto.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/03/20/disney-wielka-ksiega-wspanialy-swiat-walta-disneya-jim-fanning/

MAGICZNY ŚWIAT WALTA DISNEYA

Za mało skupienia się na bajkowych postaciach, więcej historii samego powstania wspaniałego tworu - jakim stał się "Disney".

Ciekawa pozycja, choć jest to zaledwie muśnięcie tematu. Przydałoby się więcej książek o tej tematyce na naszym rynku :) Niemniej jednak dla polskich fanów Disneya totalny must-have ;)

• Biblioteczka
  • Moje