Co mi w życiu nie wyszło?

Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.
biografia
koszczu

Jego twarz brzmi znajomo. Ale tych historii jeszcze nikt nie słyszał. Piotr Gąsowski przez pięć lat pracowicie spisywał swoje wspomnienia, co komentuje z właściwym sobie lekko sardonicznym poczuciem humoru: no może trochę długo, ale to dlatego, że w przeciwieństwie do wielu kolegów robiłem to sam! Co go łączyło z Robinem Williamsem, jak skończyła się jego przygoda na planie filmu porno i czego dowiedział się o sobie od Gustawa Holoubka – o tym w biografii o tytule tak przewrotnym, jak prawdziwym.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska, 2016

źródło okładki: http://edipresse.pl/portfolio/ksiazki/

Agacha | 2017-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Zwykle artyści chwalą się rolami, sukcesami, powodzeniem. Pan Piotr napisał książkę, w której opowiada o swoich życiowych i artystycznych porażkach. Robi to w zabawny i ciepły sposób. Polecam.

Chain | 2017-07-11
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2017

Gdyby jeszcze kilka tygodni temu ktoś mi powiedział, że będę trzymała w rękach książkę Piotra Gąsowskiego, a w dodatku, że będę ją z dużą przyjemnością czytała- nie uwierzyłabym!

Zazwyczaj nie sięgam po pozycje tego typu, ale tę książkę podsunęła mi moja mama, która zaczytuje się we wszelkich biografiach, a w szczególności w biografiach polskich artystów. Całe szczęście, że mnie do lektury namówiła, bo książka Piotra Gąsowskiego pełna jest przezabawnych anegdot z życia wziętych, przy których dosłownie śmiałam się w głos!
Aktor z wielkim humorem i dystansem do siebie opisuje historię "pecha", który prześladuje go przez całe życie- od lat studenckich aż po czasy obecne. Przy okazji zaglądamy trochę za kulisy filmu i teatru, co jest szalenie interesujące:)

"Co mi w życiu nie wyszło" spowodowało, że bardzo ciepło myślę obecnie o autorze i naprawdę nie żałuję, że poświęciłam kilka godzin na poznanie tych świetnych historii.
Jestem przekonana, że niejednego czytelnika ta książka mile...

Yoss | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Ciężko uznać mnie za fana osoby, z której aktywnością sceniczną czy telewizyjną stykam się bardzo rzadko. Tak jest w przypadku m.in. Piotra Gąsowskiego, ale już na wstępie jego książki poczułem się dużo lepiej, gdyż nie popełniam (jak się okazuje dość powszechnego) błędu i nie mylę go np. z Wojciechem Gąssowskim. Wiem, że istnieje taka osoba jak pan Piotr, jednak zdecydowanie nie należę do targetu jego występów (szczególnie telewizyjnych).
Dlatego też z dużą dawką dystansu sięgałem po jego autobiografię.

Spodziewałem się wzniosłych słów nad własnymi osiągnięciami, podsumowaniem spotkań z ważnymi i wybitnymi postaciami czy wielkich wypraw. Tak naprawdę wiele się nie pomyliłem, tylko że wszystkie te fakty zostały podane w specyficzny sposób. Otóż autor rzeczywiście, jak wskazuje tytuł, skupił się na ukazywaniu tych z nich, które okazały się klapą kulturalną, obyczajową lub finansową – ale jego, nie innych osób. Na skandale czy ujawnianie pieprznych szczegółów rodem z brukowca nie ma...

ŻuŻu | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Idealna książka na urlop. Fajnie napisana, z dowcipem. Coś w tym jest, że czytanie o cudzych porażkach przynosi "ukojenie" i powoduje, że lepiej się poczułam. Zdecydowanie wolę taki sposób prezentowania swojego zawodowego życiorysu, niż pełne nadymania biografie, czy wywiady rzeki.
Podziwiam Autora, za odwagę i przyznanie się do pewnych wpadek. Ludzie życzliwi zrozumieją, pokiwają głowami, może się uśmiechną, ale dla wrogów to woda na młyn dokuczania. Rozumiem, że w pewnym wieku, nawet przy dużej wrażliwości można mieć na to wysmarkane. No i o to chodzi. Szczerze polecam!

Pokochajmy czytać | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Książkę czyta się szybko, bo i autor nie przynudza. Nie używa patetycznego słownictwa, za co ma u mnie wielkiego plusa ...

Całość recenzji na www.pokochajmy-czytac.blog.pl

Roksana | 2017-11-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Autografy
Przeczytana: 28 listopada 2017

Książkę zdobyłam przypadkiem i dołączyłam ją do grona książek z autografem:) Lekka z humorem, szybko się czyta. Polecam:)

magdalena | 2018-01-11
Iwona | 2018-01-03