Słownik Gōrnoślōnskij Gŏdki

Wydawnictwo: Pro Loquela Silesiana
Silesius1948

Słownik Gōrnoślōnskij Gŏdki to kompleksowa publikacja przygotowana w oparciu o najpopularniejszy sposób zapisu etnolektu śląskiego – ślabikŏrzowy szrajbōnek, obecnie powszechnie stosowany w książkach oraz w przestrzeni publicznej. Część polsko-śląska słownika składa się z 14,5 tys. haseł, natomiast śląsko-polska z 16,5 tys. Jako uzupełnienie zamieszczone zostały osobne wykazy: roślin,...

Część polsko-śląska słownika składa się z 14,5 tys. haseł, natomiast śląsko-polska z 16,5 tys. Jako uzupełnienie zamieszczone zostały osobne wykazy: roślin, grzybów, warzyw i owoców, zwierząt, ptaków, ryb, owadów, dni tygodnia, pór roku oraz liczebników.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://silesiana.org/slownik-gornoslonskij-godki/