Exodus. Śladami wydarzeń biblijnych

8373192131
exodus, biblia, historia
historia
Olga

Zapraszamy Czytelnika do podróży w przeszłość, do wydarzeń, które odmieniły całą naszą kulturę w stopniu daleko większym, niż kiedykolwiek sądzono. On sam zdecyduje, czy nakreślona przez nas wizja nosi znamiona prawdopodobieństwa. W odtworzeniu minionych wypadków pomoże 556 barwnych zdjęć i ilustracji. Gdzie leżało miasto Ur? Czy rzeczywiście istniało miejsce rażone deszczem ognistej siarki?...

Gdzie leżało miasto Ur? Czy rzeczywiście istniało miejsce rażone deszczem ognistej siarki? Jak biblijny patriarcha Józef zapisał się w historii starożytnego Egiptu? Jaka rolę odegrał w niej Mojżesz? Jakim szlakiem Izraelici wychodzili z Egiptu? W którym miejscu przekroczyli Morze Czerwone? Czy właściwie określamy położenie biblijnej góry Synaj? Pradawne źródła pisane, wspierane badaniem starych map i nowoczesnych zdjęć satelitarnych, wynikami analiz chemicznych i osiągnięciami archeologii podmorskiej, dostarczą być może odpowiedzi na te pytania.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza S.A.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie