Zimowa zawierucha

Okładka książki Zimowa zawierucha Margit Sandemo
Okładka książki Zimowa zawierucha
Margit Sandemo Wydawnictwo: NORDI-PRESS Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 10) Seria: Saga o Ludziach Lodu fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 10)
Saga o Ludziach Lodu
NORDI-PRESS
2015-07-21
2015-07-21
Anna Marciniakówna

No i nadeszły tomy z Villemo.... za każdym razem gdy zaczynam je czytać nastawiam się na to,że tym razem ja polubię.... No i nigdy nie wychodzi.... teraz też nie 🙈 no irytuje mnie strasznie!
Villemo, córka Kaleba i Gabrielli, jedna z trójki żółtookich, tylko,że ona nie może wyczuwać nastrojów tak jak Dominik ani nie ma uzdrawiających rąk jak Niklas. Ma za to w sobie dzikość i niepohamowaną rządzę przygód. Zakochuje się bez pamięci w Eldarze Savrtsgoken i za nim rzuca się w wir niebezpiecznych wydarzeń. Zmuszona ukrywać się przed wrogami nie może wrócić do domu, dlatego razem z nim ukrywa się w dworze w innej parafii i tam szpiegują dunczykow dla powstańców,którzy walczą o wolna i niepodległa Norwegie. Do czego to ja zaprowadzi?? Dominik i Niklas zawziecie szukają kuzynki ale czy ja odnajdą?? Czy nie będzie za późno??
Nie przepadam za częściami z Villemo a jeszcze dwie przede mną 🙈😅
Książkę oceniam 8/10 właśnie przez główna bohaterkę, która jest dla mnie za bardzo dramatyczna przez co trochę żałosna i wkurzajaca, do tego dodam,że lekkomyślna i egoistyczna.

10 część Sagi o ludziach lodu opowiada losy Villemo.
Biedna dziewczyna, która zakochuje się nieszczęśliwie przez niesprzyjające wydarzenia zostaje oderwana od rodziny i razem ze swoją miłością, oskarżeni o morderstwo muszą uciekać do dworu, gdzie później mają wydarzyć się ogromne rzeczy.
Jak udało się powstanie przeciw brutalnemu zaborcy, to trzeba zobaczyć!

Czekam na dalsze losy Villemo, Dominika i Niklassa, ciekawe czy przepowiednia Villemo o tym, że we 3 mają coś ważnego do zrobienia się sprawdzi

10 część Sagi o ludziach lodu opowiada losy Villemo.
Jak udało się powstanie przeciw brutalnemu zaborcy, to trzeba zobaczyć!

Czekam na...

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

Cały czas bardzo dobrze się bawię przy tej serii. Jestem strasznie ciekawa kolejnych przygód Villemo, Niklasa i Dominika, bo mam wrażenie, że jeszcze wiele różnych przygód przed nimi.

"Zimowa zawierucha", która wprowadza jedną z moich ulubionych bohaterek, czyli Villemo, to szczególnie obszerna opowieść. Pomimo podobnej objętości stron, co w innych tomach, to zdarzeń jest tu wiele, a kalejdoskop emocjonalny towarzyszy zarówno głównej bohaterce, jak i czytelnikowi.

Villemo, tak pełna życia, a jednocześnie wybrana z Ludzi Lodu, to niezwykle ekspresyjna bohaterka, z gorącym sercem i otwarciem na innych. Wątki w tle związane z osobami z niepełnosprawnościami, którymi obdarza opieką dziewczyna, szczególnie wzruszały, a jej stopniowe dojrzewanie w trakcie książki - zarówno emocjonalne, uczuciowe, jak i życiowe, związane z trudnymi doświadczeniami - jest opisane bardzo autentycznie.

Niesamowity, pasjonujący i emocjonujący wstęp do szerszej historii trójki wybranych, który czyta się z niekłamaną przyjemnością. Polecam1

“Zimowa zawierucha” - w tej części poznajemy Villemo i... staje się ona jedną z moich ulubionych postaci! Co prawda momentami jest irytująca, ale jest też niesamowicie silną i upartą kobietą, a takie bohaterki wręcz ubóstwiam. Zawsze stawia na swoim i idzie pod prąd - jak dla mnie postać 10/10 : )

Na półkach: , , , , , ,

Szczerze mówiąc to nie wiem czy ten tom podobał mi się bardziej niż poprzedni, ale wiem jedno - w pewnym momencie bardzo mnie wciągnął. I czuć, że historia Villemo będzie się ciągnęła przynajmniej przez jeszcze jedną książkę, więc wracamy do schematu z pierwszych tomów, gdzie autorka tak samo rozciągnęła historie Sol i Silje. Bardzo mnie to cieszy i już jestem ciekawa co stanie się z tą bohaterką w kolejnej części.

Oto kolejne pokolenie Ludzi Lodu dorasta, wchodzi w dorosłe życie w różny, nie zawsze dobry sposób.
Niedojrzałość, naiwność siedemnastoletniej Villemo kontra cynizm i wyrachowanie młodego mężczyzny Eldara.
Różnice społeczne, wychowania, życia, zatarcia z przeszłości oraz zemsta, nienawiść i śmierć.
Co zwycięży, co zostanie pokonane?
Polecam

Co zwycięży, co zostanie pokonane?
Polecam

W tej części autorka pokazuje nam w dobitny sposób czym jest niedojrzałość i cynizm. Dwóch głównych bohaterów różni się od siebie dosłownie wszystkim, Villemo jest młodą dziewczyną która zakochuje się w cynicznym i wyrachowanym Eldarze. Autorka umiejętnie prowadzi akcję i trzyma nas w napięciu do samego końca a my z każdą przeczytaną stroną zastanawiamy się czy zwycięży wyrachowanie i cynizm czy jednak dobro znowu zatryumfuje.

A tu mamy bajkę jak od braci Grimm:)

A tu mamy bajkę jak od braci Grimm:)

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo