Gorączka

Okładka książki Gorączka Margit Sandemo
Okładka książki Gorączka
Margit Sandemo Wydawnictwo: NORDI-PRESS Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 12) Seria: Saga o Ludziach Lodu fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 12)
Saga o Ludziach Lodu
NORDI-PRESS
2015-08-04
2015-08-04
Anna Marciniakówna

Niklas i Irmelin, Villemo i Dominik... czworo młodych i zakochanych w sobie ludzi... niestety że względu na źle dziedzictwo po pierwszym Tengelu, nie mogą być razem... już raz Tarald i Sunniva zlekceważyli przekleństwo i związali się ze sobą i w następstwie tego postępowania Sunniva zmarła, a na świat przyszedł Kolgrim jeden z tych złych w rodzie Ludzi Lodu...
Ta czwórka jednak nie znała osobiście Kolgrima, także nie do końca przekonują ich argumenty reszty rodziny... a najbardziej nieposłuszna jest Villemo. Postawiła sobie za cel życia,że zdobędzie Dominika.
Cała rodzina spotyka się w końcu po wielu latach w Dani, w Gabrielshus świętując wesele Leny,córki Jessici i Tancreda, oraz wnuczki Cecyli I Alexandra. Gdy już wszyscy powoli myślą o powrocie wybucha wojna. Dania walczy że Szwecja. Tancred i Tristian stoją po jednej stronie a Dominik po drugiej...W ciężkiej sytuacji zreszta znalazł się Dominik, który jest Kurierem Królewskim a znajduje się na terenie wroga. Musi szybko wyjechać bladym świtem bez pożegnania z Villemo. Ona nie może tego przeżyć,bo podczas pożegnania miała go właśnie pierwszy i ostatni raz w życiu przytulić... dlatego gdy w porcie podczas czekania na statek spaceruje po porcie wypytując o Dominika, w końcu trafia na jego slad, niestety został on pojmany, okłamuje wiec rodziców,że wróci do Gabrielshus, do babci Cecyli I spędzi z nią trochę czasu, a naprawdę wyrusza za Dominikiem, którego najpierw ratuje z niewoli, a potem w przebraniu za chłopaka i z obciętymi włosami (które na okładce dalej są długie... 🤷‍♀️🤦‍♀️) rusza za nim i trafia w wir niebezpieczenstw gdy wędrują przez lasy Göinge,a tam grasuja okropni i rządni krwi snapphanowie.
Odział Dominika liczył 5 osob plus on czy wszyscy przeżyją ta wędrówkę????
Czy zakochana czworka będzie silna i będzie trzymać się od siebie z daleka??
Mimo,że znowu dużo tu Villemo to oceniam książkę 9/10 ❣️

Ta czwórka...

"Gorączka" opowiada dalsze losy miłości Villemo i Dominika.
Część ta nie jest związana z walką z Tengelem Złym i jego dziedzictwem, jednak pojawiają się też i osoby z Ludzi Lodu, którzy już dawno nie żyją.

Jak obiecali wracają, by pomóc w potrzebie.

Villemo kolejny raz wplątuje się w niebezpieczne przygody, dla miłości jest w stanie poświęcić wszystko.
Na szczęście wszystko zmierza w dobrym kierunku, a cała trójka dotkniętych zmierza w stronę celu, który został przed nimi postawiony.

W ten części widzimy moc miłości, oraz to, że nie da się uciec przed nią, ani jej powstrzymać.

"Gorączka" opowiada dalsze losy miłości Villemo i Dominika.

Jak obiecali wracają, by pomóc w potrzebie.

Na szczęście...

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

Strasznie podobała mi się kontynuacja losów Villemo i Dominika. Pełna napięć, zuchwałych czynów i przygód książka, która porwała mnie ze sobą. Nie mogłam się od niej oderwać.

"Gorączka" to kontynuacja historii zakazanej miłości Villemo i Dominika. Pogodzeni ze swoim losem niedoszli kochankowie pokornie przyjmują rozdzielenie dla własnego dobra... do czasu ponownego spotkania na uroczystości rodzinnej. Tak długo niegasnące uczucie musi mieć w końcu ujście...

Jeśli poprzedni tom można określić jako pełen namiętności, to w tym tytułowa gorączka nie jest pustym okresleniem. Napięcie pomiędzy bohaterami, żar skrywanej miłości i magnetyzm sprawiają, że kazda kolejna strona książki skrywa w sobie ogień ich uczuć, silnie wyczuwalny w lekturze. Cieszy mnie, że Sandemo tyle miejsca poświeciła właśnie im, bo nie tylko sfera emocjonalna jest tu ogromnie ciekawa, ale i same w sobie ów postaci stanowią fascynujące portrety psychologiczne, obdarzone dodatkowo interesującymi zdolnościami nadprzyrodzonymi - jak przystało na rodowitych wybrańców Ludzi Lodu :)

Podobało mi się również wciąż rosnące napięcie związane z przeznaczeniem wybranych - od początku dostajemy strzępy informacji, mające podkreślić, jak istotna jest ich rola w rodzie i walce z Tengelem Złym, uwielbiam takie podkreślanie intrygi w tle :)

Gorąco polecam!

“Gorączka” jest kolejną częścią opisującą przygody Villemo. Niestety w tym tomie już mnie jej historia zaczęła nużyć, bo miałam wrażenie, że wciąż jest o tym samym. (O pogoni Villemo za miłością Dominika). Na szczęście końcówka wynagrodziła mi nieco ten nudny wątek i koniec końców mogę stwierdzić, że ta część nie jest aż tak zła : )

Historia Villemo z Ludzi Lodu, dziewczyny z 17 wieku, która porywa się na rzeczy, na które nie poważyłoby się wiele pań z dwudziestego pierwszego stulecia. A wszystko w imię miłości. Villemo właśnie przerzuciła uczucia z dawnego ukochanego, Eldara Szwartzkogena, na kuzyna, Dominika. Miłość jest obopólna, ale młodym nie wolno razem być ze względu na pokrewieństwo i większe ryzyko urodzenia obciążonego dziecka. A to jest związane z ryzykiem śmierci dla matki. Po tragedii Sunnivy i Taralda Ludzie Lodu bardzo pilnują, żeby nie dochodziło do mariaży między kuzynostwem.
Ale tu mają do czynienia z Villemo, a dla niej nie ma granic ni kordonów, chce być z ukochanym, to będzie i nikt jej nie stanie na drodze do celu. A nie należy zapominać, że jest to osóbka z kręgu tych ,,paranormalnych", czyli ostry charakterek wspomagają jeszcze ponadnaturalne zdolności. Dziarska dziewoja przywdzieje męskie ubranie i pójdzie za ukochanym nawet na wojnę partyzancką- i nie wymięknie.
Po raz pierwszy pojawia się tu wątek zmarłych członków Ludzi Lodu obdarzonych nadludzkimi mocami, którzy z zaświatów pomagają żyjącym krewnym, mającym zdolność nawiązania z nimi kontaktu.
Akcja jest wartka, napędzana kolejnymi wybrykami i przygodami szalonej Villemo.

Kolejna część sagi opowiada o wielkiej miłości Villemy i Dominika, nie mogą być oni ze sobą ze względu na dziedzictwo Ludzi Lodu, lecz mimo wszystko Villemo nie zważając na konsekwencję wyrusza w pogoń za Dominikiem. Po drodze spotyka ją wiele niebezpiecznych przygód. Największym przesłaniem tej części jest potęga miłości której nikt i nic nie jest w stanie zatrzymać. Książka krótka i dobrze się ją czyta.

Ta część trochę słabsza od reszty. Zauważyłam pewne niedociągnięcia. Skoro Dominik potrafił odczuwać nastroje i zamiary innych, to jakim cudem nie wyczuł podstępu księdza. Było jeszcze kilka takich zastanawiających szczegółów, ale nie będę ich tu wymieniać, żeby nie zdradzać za dużo.

No i mam za swoje, zamiast sprawdzić o kim jest kolejna część to zabrała się za słuchanie , a tu Villemo.
Tak mam dość tej postaci, tak mnie irytuje, że muszę zrobić sobie przerwę od całej Sagi ;)
Wrócę, na pewno do nich wrócę ale za jakiś czas.
Nic się nie zmieniło nadal polecam.

Wrócę, na pewno do nich wrócę ale za jakiś czas.
Nic się nie zmieniło nadal polecam.

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo