Anatomia zwierząt. Tom 2. Narządy wewnętrzne i układ krążenia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Stefcia14

Tom 2 nowoczesnego, podstawowego podręcznika do przedmiotu Anatomia zwierząt. Książka zawiera splanchnologię (nauka o trzewiach), bez gruczołów dokrewnych i angiologię (nauka o naczyniach). Tom ten, podobnie jak tom 1, jest gruntownie przerobioną i unowocześnioną wersją poprzednich wydań. Zmian tych dokonał współautor – prof. Krzysztof Świeżyński. W nowym wydaniu autorzy uwzględnili...

Tom 2 nowoczesnego, podstawowego podręcznika do przedmiotu Anatomia zwierząt.
W nowym wydaniu autorzy uwzględnili współczesny stan wiedzy, aktualne wymagania programowe, a także zastosowali nowe naukowe mianownictwo anatomiczne, histologiczne i embriologiczne, zgodne z Nomina Anatomica Veterinaria, Nomina Histologica oraz Nomina Embryologica Veterinaria. Na szczególną uwagę zasługują czytelne, dobrze dobrane i odpowiednio opisane ryciny oraz skorowidze nazw polskich i nazw łacińskich, zamieszczone na końcu książki.
Podręcznik przeznaczony jest głównie dla studentów i lekarzy medycyny weterynaryjnej; może być wykorzystywany w innych kierunkach przyrodniczych, np. hodowli zwierząt, biologii czy biotechnologii.

źródło opisu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Anatomia-zwierzat-Tom-2,68704471,p.html

źródło okładki: https://ksiegarnia.pwn.pl/Anatomia-zwierzat-Tom-2,68704471,p.html