Zasady uprawiania zalecanej wszystkim siedzącej medytacji

zdrowie, medycyna

Przed tłumaczem przystępującym do przekładu chińskiego lub japońskiego tekstu buddyjskiego stoją dwie możliwości. Pierwsza z nich to oddawanie docelowych znaczeń zwrotów tekstu prymarnego, druga to wierny przekład trzymający się możliwie ściśle poetyki oryginału. Pierwsza metoda oferuje Czytelnikowi przede wszystkim łatwiejszy do zrozumienia tekst, nie zmuszając do wertowania stron tłumaczenia w poszukiwaniu przypisów objaśniających bardziej niezrozumiałe fragmenty i do samodzielnego dobijania się do drugich, ukrytych za parawanem narracji, prawdziwych treści zawartych w oryginale.

VVoj-ciech Tlałka | 2015-10-02

Błąd Fukan zazengi to tytuł , autorem jest Dogen