Przebieg operacji od A do Z. Praktyczny przewodnik dla instrumentariuszek

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320030129
zdrowie, medycyna

Jest to praktyczny przewodnik, napisany w sposób usystematyzowany i przejrzysty, ilustrowany wieloma rycinami.W książce przedstawiono m.in. sposoby ułożenia pacjenta na stole operacyjnym, obłożenie pacjenta, instrumentarium (łącznie z endoskopowym), przygotowanie do zabiegu i postępowanie po zabiegu. Omówiono przebieg operacji z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, przewodu pokarmowego, klatki piersiowej i chirurgii pediatrycznej. Odbiorcy: słuchacze studiów licencjackich