Maksymilian M. Kolbe Biografia świętego męczennika

Wydawnictwo: Esprit
Kolbe, biografia, religia
Jakub

Maksymilian M. Kolbe – „Szaleniec Niepokalanej” Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie ma wątpliwości, że był także kapłanem, który głęboko przyjął do serca ewangeliczną prawdę o tym, iż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich. Ale pojawiały się też opinie o jego antysemityzmie, twardym charakterze i...

Maksymilian M. Kolbe – „Szaleniec Niepokalanej”
Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie ma wątpliwości, że był także kapłanem, który głęboko przyjął do serca ewangeliczną prawdę o tym, iż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich. Ale pojawiały się też opinie o jego antysemityzmie, twardym charakterze i bezkompromisowości.

KIM TAK NAPRAWDĘ BYŁ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH POLSKICH ŚWIĘTYCH?
Katolicki publicysta i filozof Tomasz P. Terlikowski przez wiele lat tropił wszystkie wątki życia i działalności ojca Maksymiliana Kolbego. Zafascynowany dokonaniami zakonnika zbierał zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki temu dotarł do wielu nieznanych faktów z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego fenomen. Autor bada fascynujące życie kapłana, jego duchowość, powołanie, zaangażowanie społeczne oraz wizjonerskie podejście do nowych technologii. Przede wszystkim jednak staje twarzą w twarz z oskarżeniem ojca Kolbego o antysemityzm. Ta książka jest nie tylko fascynującą opowieścią o zakonniku tworzącym pierwsze kościelne imperium medialne, ale przede wszystkim jest próbą zrozumienia człowieka, którego życie jest niezwykłym świadectwem wierności najważniejszemu z przykazań – przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/482/Maksymilian-M-Kolbe.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/482/Maksymilian-M-Kolbe.html

Jakub | 2017-06-21
Na półkach: Chrześcijaństwo
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Ciekawa książka o wielkim człowieku i wielkim świętym. Ojciec Maksymilian Kolbe zapisał się w historii Kościoła i Polski przede wszystkim przez swoje męczeństwo, gdy w obozie w Auschwitz dobrowolnie poszedł na głodową śmierć w zamian za współwięźnia. Ten heroiczny czyn nieco przysłonił jego wcześniejszą niezwykłą działalność. Dzięki tej książce możemy nie tylko prześledzić losy św. Maksymiliana od lat dziecinnych aż do śmierci w obozie, a także poznać (wyprzedzające jego czasy) projekty ewangelizacyjno-misyjne - budowę Niepokalanowa, wydawanie popularnych gazet o charakterze religijnym (np. "Rycerz Niepokalanej" i "Mały Dziennik"), stworzenie klasztoru w Nagasaki w Japonii, próby rozszerzenia działalności wydawniczej na inne kraje. Ujmujące są też opisy ukazujące niezwykłą dobroć o. Maksymiliana w relacjach z innymi ludźmi i nieustanne próby ich ewangelizowania i nawracania- często zakończone sukcesem. Zwraca też uwagę niespotykana wręcz pobożność maryjna świętego franciszkanina....

Pawello | 2017-08-14

Książka byłaby niezła, gdyby to było moje jedyne źródło wiedzy o świętym a tak...jest poprawnie i nic poza tym. Kwerenda mogłaby być poszerzona a autor powinien dać więcej ciekawostek z życia, których nie brakowało. Wyszło trochę po łebkach, szkoda.

Magda | 2017-09-28
harold | 2017-08-17