Masaż Poradnik zdrowia i urody - Mumford Susan

Wydawnictwo: Skarbnica Wiedzy
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna

Poradnik anatomiczny, olejki, proste techniki, prosty i zaawansowany masaż, techniki specjalne, po masażu.

DarekPank | 2015-09-02
Przeczytana: 03 marca 2013

Książka warta przeczytania choćby na wyrywki (jest podzielona na segmenty co do zaawansowania oraz pod względem przeznaczenia masażu).
Na początku mamy przygotowanie gruntu tj. opis olejków, budowy ludzkiego ciała etc. Później pojawiają się masaże dla początkujących. Ćwiczenia na rozgrzewkę: masaż skroni, muskanie, gładzenie ciała.
Kolejny etap to średnio-zaawansowani. Książka (na szczęście) nie ma na celu propagowania zaawansowanych/leczniczych masaży wśród laików, bo jak wiadomo można w ten sposób wyrządzić więcej złego… Mam wrażenie, że chodzi to, by zarazić pasją, zainteresować sferą relaksu we dwoje, ale nie kojarząc tematu z seksualnością. Zapewne od masażu drugiej połowy do zbliżenia długa droga nie jest, ale chodzi o to, że nie za każdym razem tak musi być. Tematem książki jest bardziej relaks zmysłów, niż fizyczny…

ilona | 2015-08-05
Tineczka1991 | 2013-12-28