Radiologia Diagnostyka obrazowa...103720210 - Pruszyński Bogdan

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320031796
zdrowie, medycyna

Inne wydania

W podręczniku przedstawiono najnowsze osiągnięcia w dziedzinie radiologii. Oprócz klasycznej rentgenodiagnostyki omówiono podstawy metodyczne i znaczenie kliniczne ultrasonografu, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i diagnostyki radioizotopowej. Uwzględniono również rolę nowej i szybko rozwijającej się specjalności radiologii interwencyjnej. Osobny rozdział poświęcono radiologii pediatrycznej. Odbiorcy: studenci wydziałów lekarskich i stomatologicznych, lekarzy różnych specjalności, radiolodzy

Lukea | 2015-02-23

Może być. Trochę za mało ułożeń, o połowie mniej niż to, co było potrzebne na zajęcia. Poza tym ułożenia opisane strasznie ogólnikowo i w skrócie. Fajnie, że dodane są zdjęcia ułożeń, a nie rysunki. Poza tym sporo ważnych i ciekawych informacji. Opisy rodzajów promieniowania bardzo przydatne i dobrze napisane, łatwo było się nauczyć ;) Ogólnie przydatna książka, choć nie idealna. Ale wiadomo, że każdy szuka i potrzebuje czego innego. Ogólnie polecam przyszłym radiologom - bardzo przydatna i pomocna.

Daria | 2013-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Serdeczne podziękowania dla autorów tej książki - pomogli mi zdać egzamin z radiologii na 5 :D Przyjemnie mi się z niej uczyło, napisana jest tak po ludzku, po łopatologicznemu, nie ma tu mowy o skomplikowanym i trudnym do zrozumienia języku :P
Dzięki tej lekturze polubiłam bardzo radiologię i nawet rozważam wybranie jej jako swojej specjalizacji :> (jestem studentką medycyny)

marekdetko | 2016-11-11
Paweł Skowroński | 2016-08-28