Natręctwa, obsesje i kompulsje

Wydawnictwo: Medyk

Natręctwa, obsesje i kompulsje to dość częste zaburzenia psychiczne, będące powodem cierpienia wielu pacjentów. Gdy natrętna myśl zaprzątnie umysł, chory zdaje sobie sprawę z jej patologicznego charakteru, lecz nie może się od niej uwolnić. Jednocześnie jednak odczuwa często bezsensowność owych myśli i związanych z nimi działań. Boi się śmieszności i zarazem żyje w lęku, że może popełnić czyn, o którym nie przestaje myśleć. W efekcie choroba zmienia go w skrupulanta, wiecznie wszystko sprawdzającego, a często też i w mizantropa. Od natrętnych myśli można się jednak uwolnić i o tym właśnie jest ta monografia. Prezentowany szeroki wachlarz współczesnych poglądów na powstawanie natręctw, różnorodne obrazy kliniczne zespołów anankastycznych i aktualne metody leczenia mogą pomóc kolegom lekarzom lepiej poznać to skomplikowane zagadnienie i w efekcie służyć dobru naszych pacjentów.

źródło opisu: http://www.sklep.medyk.com.pl/natrectwa-obsesje-kompulsje-p-53.html

Rafał | 2017-01-20
Przeczytana: 2014 rok