Nastrond

Náströnd
wikingowie
komiksy
kendo777

Thorkel, zwany Farserkiem, po zdradzieckiej śmierci z rąk Leifa, syna Eryka, trafia do Náströnd. Za nim podąża jego wierna niewolnica, Deirdre. Oboje podejmują próbę wydostania się z wybrzeża umarłych i odnalezienia drogi do Valhalli.

Søren Mosdal jest duńskim autorem miszkającym w Kopenhadze. Polscy czytelnicy poznali go dzięki albumowi Eryk Rudy. Opowieść zimowa.

źródło opisu: timof.pl

źródło okładki: timof.pl

giera | 2017-05-01

W komiksie Náströnd Søren Mosdal głównym bohaterem opowieści uczynił Thorkela. Mieliśmy już okazję poznać tego wielkiego i bezwzględnego Wikinga, ponieważ występuje, jako Ferserk, w uprzednim albumie duńskiego twórcy. W komiksie "Eryk Rudy. Opowieść zimowa" wspomniany mężczyzna gra rolę przybocznego i jednego z najbardziej zaufanych ludzi władcy Grenlandii Eryka Thorwaldssona. Niestety podczas walki z wyznawcami Chrystusa ginie, Leif – syn Eryka – zadaje mu podstępny cios w plecy. Akcja bieżącej pozycji rozpoczyna się chwilę po tym wydarzeniu.

Wydawać by się mogło, że taki dzielny wojownik, który zginął w walce i z bronią w ręku, automatycznie wyląduje w Valhalli. Jakież więc jest jego zdziwienie, gdy okazuje się, że wespół ze swoją niewolnicą ląduje na złowrogim i niegodnym wybrzeżu umarłych, gdzie gromadzą się krzywoprzysięzcy, mordercy, złodzieje i wszelkiej maści złoczyńcy. Bohater nie potrafi zrozumieć, dlaczego – za jakie grzechy – znalazł się w świecie Hel, gdzie „słońce...

Aizen | 2017-07-27
Irimias | 2017-07-22