Rycerz w hełmie, w zbroi i z tarczą

Wydawnictwo: DiG
9788371819537
rycerz, hełm, zbroja, tarcza
historia
Michał

Prezentowana pierwsza praca z tej serii poświęcona jest uzbrojeniu ochronnemu wojownika, rycerza, żołnierza. Było ono i nadal jest człowiekowi niezbędne z powodu jego «ubóstwa, gdyż jest pozbawiony sierści, nie ma kłów i pazurów». W związku z tym bohaterami niniejszej części wspomnianego cyklu wydawniczego będzie nie tylko człowiek walki, ale także człowiek pracy i sztuki, czyli artifex, tj. «ktoś, kto poprawia, uzupełnia, udoskonala naturę [...], a że każdy artysta chce nadać swojemu dziełu najlepszą budowę, dlatego dzieło sztuki jest piękne, kiedy jest funkcjonalne, kiedy jego forma odpowiada celowi»”.

(ze Wstępu rycerskiego)

źródło opisu: www.dig.com.pl