rozwiń zwiń

Achromatopsja

Okładka książki Achromatopsja
Artur Chmielewski Wydawnictwo: Insignis Seria: Uniwersum Metro 2033 fantasy, science fiction
424 str. 7 godz. 4 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Seria:
Uniwersum Metro 2033
Wydawnictwo:
Insignis
Data wydania:
2017-03-15
Data 1. wyd. pol.:
2014-09-21
Liczba stron:
424
Czas czytania
7 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365315939
Średnia ocen

                6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Odważ się robić wielkie rzeczy. I ty możesz pracować w NASA Artur Chmielewski, Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka
Ocena 7,7
Odważ się robi... Artur Chmielewski, ...
Okładka książki Papcio Chmiel udomowiony Monique Chmielewska-Lehman, Artur Chmielewski, Karolina Prewęcka
Ocena 6,7
Papcio Chmiel ... Monique Chmielewska...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
418 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
5
5

Na półkach:

Biorąc pod uwagę Polskie miasta, które stały się lokacjami dla książek z uniwersum Metro 2033, mamy już Wrocław, Kraków... i oczywiście nie może zabraknąć Warszawy. Pojawił się człowiek, który wpadł na ten diaboliczny pomysł, aby stalica stała się kolejnym miejsce rozgrywki dla post apokaliptycznego horroru. Pomysł wydaje się jak najbardziej w porządku. Warszawa jako miejsce akcji ma ogromny potencjał: biorąc pod uwagę jej straszliwą przeszłość oraz różnego rodzaju mroczne i tajemnicze wątki. Jedyne Polskie miasto z metrem, rozbudowany system kanałów, którymi poruszali się Warszawscy Powstańcy w 1944. Ale dla Pana Chmielewskiego to nic, trzeba iść po schemacie: ludzkość, która ocalała ukrywa się w metrze. Pierwszy składnik na zupę już jest w garnku.
Metro Warszawskie podzielone jest na frakcje, które stanowią jakby oddzielne państwa. Czym charakteryzują się poszczególne frakcje oraz z czego wynika ich podział? Nie pamiętam i mało to obchodzi czytelnika, w sumie wpływ na fabułę ma to znikomy. Inne mankamenty świata przedstawionego pozostawię w spokoju, zainteresowanych odsyłam do książki.
Kolejnym składnikiem zupy "Metro 2033: Warszawa" są bohaterowie, którzy "po prostu" są. Nie znamy ich przeszłości, ani wraz z rozwojem fabuły nie dowiadujemy się niczego istotnego o nich. W sumie to nawet nie pamiętam jak się nazywali. Główna postać, wokół której kręci się fabuła jest z frakcji, która jest spadkobiercom Politechniki Warszawskiej. Pozostali bohaterowie tworzą drużynę, która została sformułowana, aby dojść do tajemniczej lokalizacji. W skład drużyny wchodzi tajemnicza dziewczyna oraz jej chłopak, dresiarze, ksiądz, bardzo tajemniczy przewodnik Franz i parę osób, których nie pamiętam bo szybko giną (lub są nie istotni). Wymienione osoby są sztampowe, aż do bólu: ksiądz to jest typowym lewicowym wyobrażeniem katolickiego kapłana, dresiarz jest cwaniakiem i tak dalej. Szkoda ich wypisywać, bo i tak się o nich nie pamięta, ani nie odczuwa się w ich kierunku żadnej empatii.
Chcąc porównać twór Pana Chmielewskiego z książkami Panów Schmidta i Majki to muszę powiedzieć, że wspomniani panowie udźwignęli ciężar post apokaliptycznego uniwersum. Stworzyli interesujące społeczności oraz charyzmatycznych bohaterów, z których losem czułem się związany czytając kolejne strony ich książek. Pamiętam Ducha, Ninel, Szurniętego Stacha, Nauczyciela, Iskrę i wielu innych przemierzających zgliszcza Krakowa i Wrocławia... Natomiast w Achromatopsji to będąc po przeczytaniu połowy książki oczekiwałem śmierci głównego bohatera (zresztą, tak jak on sam).
Moja recenzja już prawie przy końcu, a do zupy brakuje jeszcze fabuły i intrygi, które prawda mówiąc są nieświeże, co gorsza nie trzymają się kupy. W przemieszczaniu się bohaterów zachodzi jakaś dziwna dylatacja czasu. Brak konsekwencji w działaniu postaci, a dialogi są wyssane z palca. Rozwiązanie jest trywialne i można się go domyślać od samego początku.
Kraków doczekał się dwóch książek z uniwersum metra, Wrocław jak na chwilę obecną ma też dwie pozycję i jest nadzieja na trzecią. Warszawa ma jedną i lepiej niech na tym pozostanie.

Biorąc pod uwagę Polskie miasta, które stały się lokacjami dla książek z uniwersum Metro 2033, mamy już Wrocław, Kraków... i oczywiście nie może zabraknąć Warszawy. Pojawił się człowiek, który wpadł na ten diaboliczny pomysł, aby stalica stała się kolejnym miejsce rozgrywki dla post apokaliptycznego horroru. Pomysł wydaje się jak najbardziej w porządku. Warszawa jako...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    544
  • Chcę przeczytać
    364
  • Posiadam
    244
  • Teraz czytam
    22
  • Uniwersum Metro 2033
    13
  • Fantastyka
    13
  • Metro
    12
  • Metro 2033
    8
  • Postapokalipsa
    7
  • Ulubione
    6

Cytaty

Więcej
Artur Chmielewski Achromatopsja Zobacz więcej
Artur Chmielewski Achromatopsja Zobacz więcej
Artur Chmielewski Achromatopsja Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także