Dziewiąty mag

Cykl: Dziewiąty Mag (tom 1)
Wydawnictwo: Red Horse

Ariel jest weterynarzem żyjącym w realnym świecie. Zostaje zwabiona do świata równoległego, by leczyć ginące smoki. Okazuje się jednak, że to "zaproszenie" to sprawna intryga, bo jest ona potomkiem potężnego Maga. W świecie równoległym odkrywa w sobie potężne moce i umiejętności. Tam spotyka swoją miłość, ale niemal wszystko sprzysięga się przeciw temu uczuciu. To historia niesamowitej...

To historia niesamowitej miłości, balansującej na granicy dwóch światów: rzeczywistego i równoległego - pełnego magii, nadludzkich i nieludzkich stworów oraz dostojnych, szlachetnych smoków. Zwroty akcji, zaskakujące niczym kręta i niebezpieczna droga wikłają losy bohaterów.

[nota wydawcy]

Harashiken | 2011-03-14

"KSIĄŻKA, KTÓREJ NIE ODSTAWISZ NA PÓŁKĘ!"
"TEGO ŚWIATA NIE ZECHCESZ OPUŚCIĆ..."

Cóż fakt faktem nie odstawiłem na półkę, ponieważ nie miałem takowej pod ręką kiedy "Dziewiątego Maga" czytałem. Zamiast tego opuściłem ten świat już po kilku pierwszych rozdziałach i cisnąłem książkę w kąt. Zająłem się inną lekturą i tylko dzięki potężnej dozie determinacji i zasadzie "oceniać po skończeniu" udało mi się do Maga wrócić i przez niego przebrnąć.

Chwyciłem się za tę książkę przez pomyłkę. Przyczyniły się do tego wysokie oceny kilku użytkowników na pewnym serwisie książkowym, które ja nieopatrznie wziąłem za oceny redakcji. Na samym początku rzucają się w oczy trzy elementy, które powinny zaniepokoić każdego wyjadacza fantasy. Po pierwsze wydawnictwo, rzadko kiedy bowiem zdarza się by mało znane wydawnictwa wydały coś godnego uwagi. Drugim elementem jest obcobrzmiące nazwisko autorki, która jak się okazuje jest Polką, a także kompletny brak informacji o jej osobie. Ostatnim zaś...

destrakszyn | 2012-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2012, KWK

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta powieść to jeden wielki ABSURD.

Zaczął się już na początku. Strona dwudziesta ósma i akcja ruszyła z kopyta, jak pirat drogowy na cudownie pustej szosie, jak ubrudzony szminką mąż przed żoną uzbrojoną w narzędzie masowej zagłady, to jest wałek do ciasta/patelnię, prędka jak szybkość ściągania, kiedy się nie patrzy, jak Struś Pędziwiatr po zażyciu extasy. Bez niczego, bez wyjaśnień, BEZ OPISÓW! (Ale o tym później). Ariel zostaje zaatakowana, jest w szoku, to na jej brak reakcji na dziwny wygląd porywaczy mogę przymknąć oczy, ale parę stron dalej zgrzytałam zębami - telepatia, moi mili państwo! Obrońca szanownej Ariel beztrosko przemawia wprost do jej głowy, a ona co na to? Odpowiada z pełnym spokojem. To dopiero trzydziesta ósma strona, a ja już łapałam się za głowę... Jedziemy dalej. W sumie bez większych oporów uwierzyła Marcusowi i bez wahania zostawiła całe swoje życie, córkę i pracę, podobno tak bardzo, bardzo dlań ważne!, nie żądała żadnego wytłumaczenia, żadnego...

Shimik | 2015-03-18

Po przeczytaniu tej pozycji już nie mogę się doczekać aż zadzwonią do mnie z biblioteki z informacją iż mają dla mnie już następne części:)

Tiita | 2010-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2009

romansidło o 30 paroletniej kobiecie która zachowuje się i myśli jak 15 latka O.o OMG

myślnik | 2013-07-31
Przeczytana: grudzień 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

A miało być tak pięknie!
Miało być o smokach?!
Było.
Inne magiczne stworzenia?!
Cała chmara.
Ciekawa główna bohaterka?!
Z pewnością.
Opiekun owej opiewanej kobiety?!
Jest. Sztywny,służbista,oddany sprawie,ale pod coraz to większym urokiem umiejętności pani weterynarz.
Tajemnica?!
Tak.
Misja do spełnienia?!
Pełna niebezpieczeństw,zakrętów.

Więc dlaczego ta książka nie bije rekordów sprzedaży?!
Ariel jest za doskonała,i nawet te piękne majestatyczne smoki nie są w stanie zamydlić oczu.
Co to za bohater,któremu wszystko od razu wychodzi,bez najmniejszego wysiłku,tak po prostu.
Tak po prostu?!
Grr nie za dobrze to brzmi.
Akcja przy tym kuleje,apetyt słabnie.
I te przeskoki.
Ciach! Ciach! Ciach!
Jakby niedokończone,urwane wątpi.
Jestem tu,a za chwilę już mnie nie ma.
Kiedy? Jak? Gdzie?
Zbyt częste,zbyt widoczne i niewątpliwie irytujące.

Czy porywcza,temperamentna wyjątkowo zdolna kobieta,może dźwigać niedociągnięcia?!
A smoki i ich mieniące się w słońcu łuski,mogą zakleić każdą...

Linethin | 2011-03-14
Przeczytana: 14 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka opowiada o Ariel, trzydziestoletniej kobiecie zajmującej się ratowaniem zwierząt, która pewnego dnia trafia do równoległego świata by pomóc smokom i dodatkowo zaczyna odkrywać w sobie nieznane dotąd jej talenty.

No, tak. Wszystko byłoby ładnie, gdyby nie to, że po kilku pierwszych stronach miałam wyraźnie dość. Zmuszałam się właściwie do czytania, ale potem im więcej się działo, tym szło sprawniej.
Ale główna bohaterka moim zdaniem nie zachowywała się jak dorosła kobieta, tylko jak niedorozwinięta nastolatka, która nagle trafia w świat bajek.
Dodatkowo zachowywała się dziwacznie po dowiedzeniu się prawdy o smokach, itd. Tak jakby... sama nie wiem jak to określić. Normalny czlowiek, by jakoś inaczej zareagował niż ona.

W ogóle książka była nieco chaotyczna, ale to nie zmienia faktu, że fabuła jest idealnie wymyślona. Ciekawa. Godna zainteresowania.

Ale można było tym się lepiej zająć, bo tak wymyślony świat, byłoby szkoda zawalić całkowicie.

Więc mam nadzieję, że...

Silje | 2011-01-18
Przeczytana: listopad 2010

Książka, która na początku świetnie się zapowiada,a potem jest coraz gorzej. Autorka miała naprawdę bardzo dobry pomysł na fabułę, ale potem zamienia się toto w kiepskie romansidło z główną bohaterką, która nie zauważa najbardziej oczywistych intryg...

Lenalee | 2012-09-02
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

„Dziewiąty mag” to książka, na której przeczytaniu zależało mi chyba najbardziej ze wszystkich innych. Główną tego przyczyną były bardzo zachęcające opinie innych czytelników i prawdę mówiąc zaczęłam się przez nie nastawiać na kawałek bardzo dobrej lektury, co niestety nieco minęło się z prawdą. Przez bardzo długi czas czekałam na jej przeczytanie i gdy wreszcie nastała taka możliwość, zabrałam się za „Dziewiątego maga” niemal od razu i prawie nie zauważyłam, jak szybko dałam się wciągnąć w jego smoczy świat.

Główną bohaterką tej książki jest Ariel, lekarz weterynarii i matka ośmioletniej dziewczynki. Kobieta wiedzie normalne życie do momentu, w którym nie wkracza w nie tajemniczy Fabien, informując Ariel o tym, że pochodzi z innego świata, w którym smoki zagrożone są wyginięciem z powodu panującej tam epidemii i tylko ona może temu zaradzić. Ariel zgadza się pomóc nieznanemu mężczyźnie i przechodząc przez portal wkracza do zupełnie nieznanego jej wcześniej świata.

O ile...

Ascello | 2012-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Alternatywna wersja sagi "Zmierzch".

Fabuła książki nie jest wybitnie skomplikowana. W skrócie mówiąc: W świecie równoległym do naszego smoki zaczynają chorować. Tak więc cała gromadka elfów, magów i innych, typowych dla wysoce fantastycznych książek, stworów postanawia ściągnąć z naszego świata weterynarz Ariel Odgen, która miała by się bidnymi jaszczurami zająć. Naraz okazuje się też, że ma ona ponadprzeciętne zdolności magiczne i przy okazji zakochuje się w swym opiekunie. To tyle.

Szczerze mówiąc, po przebrnięciu tej książki muszę stwierdzić, że wątek miłosny jest chyba głównym jej celem. I powiem szczerze, że już historia Belli ze Zmierzchu i zakończenie ME3 było bardziej pasjonujące od tego... czegoś. Mamy tu miłość od pierwszego wejrzenia, przy czym nasza główna bohaterka usiłuje sobie wmówić, że to nie prawda i co jakiejś 3 strony zmienia opinię na temat obiektu swych zainteresowań i jego opinii o niej. Raz myśli, że on ją kocha, raz że nienawidzi; znowu, że kocha; ale...

barwinka | 2012-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Jest to moje drugie zetknięcie z "Dziewiątym magiem". Parę lat temu byłam zachwycona wydaniem Redhorse i zaopatrzyłam się w tą książkę. Czytałam ją z wypiekami na twarzy, a potem Melisandra sprowadziła mnie trochę na ziemię. Ale po kolei.

"A gdybym ci powiedział, że obok twojego świata, na wyciągnięcie ręki, istnieje jakiś inny? I że ten inny świat jest zamieszkany przez takie istoty jak ludzie, elfy, fauny, chochliki, gnomy, krasnoludy, driady i tym podobne stworzenia? Że żyją one w tym pełnym magicznej mocy świecie niemal w harmonii?"*
No i się wpakowałam. Było się nie pchać na spotkanie z jakimś nieznajomym facetem. Pomimo tego że był szalenie pociągający. Zauroczył nawet biedną Kathey. Przez to spotkanie musiałam ratować ten ich cholerny inny świat. W sumie przecież mu nie uwierzyłam. A kto by uwierzył? Biedny, szalony człowiek. Nawet próba porwania da się wyjaśnić. Mieli ze mnie niezły ubaw. Wszystko zmieniło się pod wpływem tych niebieskich oczu. Był arogancki i...