Poszukiwacze skarbów

Treasure Seekers
skarby, archeologia
popularnonaukowa
Macoma

Niezależnie od tego, czy Czytelnik marzy o samodzielnym odnalezieniu skrzyń wypełnionych po brzegi złotem i srebrem, czy po prostu interesuje się opowieściami na temat drogocennych przedmiotów, ta książka ilustrowana zachwycającymi zdjęciami pozwoli mu odczuć jedyny w swoim rodzaju dreszcz towarzyszący odkrywaniu najcenniejszych skarbów świata i uzyskać mnóstwo informacji. To prawdziwa skrzynia skarbów czekająca tylko na to, by ją otworzyć.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J RBA ,2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Macoma | 2017-03-14
Przeczytana: 2017 rok

Historia obfituje w opowieści i legendy na temat złota i klejnotów zatopionych podczas sztormów czy bitew morskich, skarbów zakopanych przez piratów czy zabytków skradzionych i ukrytych podczas wojen przez najeźdźców. Zainteresowanie skarbami nie słabnie również dziś, a motywem poszukiwań bywa chęć wzbogacenia się, marzenie o przeżyciu pasjonującej przygody uwieńczonej wspaniałym odkryciem, zainteresowanie przeszłością...

Książka POSZUKIWACZE SKARBÓW zabiera czytelnika w fantastyczną podróż dookoła świata, w miejsca oznaczone na ,,mapie skarbów'' krzyżykiem. Opisuje już dokonane odkrycia oraz skarby, które do dziś oczekują na znalazcę.
Autorka Jane McIntosh przekazuje również praktyczne i poparte własnym doświadczeniem informacje na temat skutecznego poszukiwania skarbów w dzisiejszych czasach.

Manfred | 2017-10-14
Matylda Saresta | 2018-01-24