Amerykańska Liga Sprawiedliwości JLA: Pragnienie Sprawiedliwości

6 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
JLA: Cry for Justice
komiksy
MuMin84

Green Lantern, członek międzygalaktycznych sił policyjnych, pilnuje prawa na Ziemi. Razem ze swoim starym przyjacielem, Green Arrowem, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wypowiada wojnę przeciwnikom. Ale tym razem wróg jest groźniejszy i bardziej przebiegły. Czy przemierzając świat w jego poszukiwaniu, przekroczą granicę, za którą nie powinien posunąć się żaden bohater?

źródło opisu: komiks

źródło okładki: https://www.gildia.pl/komiksy/374870-wielka-kolekc...»

Wkp | 2019-02-19

CZYM JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ?

Pragnienie sprawiedliwości to komiks stosunkowo nowy, bo stworzony w ramach próby przewartościowania bohaterów i ich świata po Kryzysie tożsamości i Final Crisis. Próby nie do końca udanej, choć mimo wszystko całkiem ciekawej, mającej nadać ton nowym przygodom Ligi Sprawiedliwości. I tak oto zrodziła się po prostu niezła rzecz stricte rozrywkowa, wyróżniająca się szatą graficzną, ale niewykorzystująca w pełni potencjału, jaki oferował temat.

Batman i Marsjański Łowca Ludzi zginęli, a fakt ten wstrząsnął członkami Ligii Sprawiedliwości: i to do tego stopnia, że Green Lantern ma dość dotychczasowych metod działania. Walka z przestępczością, kiedy zbrodnia już się dokona, nie ma przecież najmniejszego sensu. On chce działać inaczej, chce prawdziwej sprawiedliwości, a w tym wszystkim popiera go jedynie jego przyjaciel, Green Arrow. Obaj zaczynają swoistą wojnę ze zbrodnią, ale wróg, z którym przyjdzie im się zmierzyć, jest potężniejszy, niż sądzili i sami...

The_5nake | 2019-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2019

Straszny tutaj chaos. Nie do końca wiem czy chaotyczność komiksu ma związek ze złym tłumaczeniem czy po prostu skrótowym myśleniem twórców.
Dostajemy mnóstwo wątków, postaci i działań, które są mylące, niezrozumiałe i logicznie niespójne. Czytałem 'Kryzys Tożsamości', ale to co dzieje się w 'Pragnieniu sprawiedliwości' jest trudne do zrozumienia.
Niemniej jednak dostajemy świetne rysunki, a niektóre rozwiązania są rewelacyjne. Szkoda, że fabularnie pozostaje tutaj taka luka. Jeżeli ktoś śledził historię ligi po kryzysie tożsamości bardzo dokładnie to z pewnością nie będzie miła problemu ze zrozumieniem komiksu

Szymon Poczwardowski | 2019-01-07
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam