The Brave and the Bold: The Lords of Luck
odważni i bezwzględni,
komiksy
MuMin84

Opowieść główna - Odważni i Niezłomni - Włady Losu: Ktoś skradł księgę losu, przepotężny artefakt dający posiadaczowi pełną wiedzę o teraźniejszości, przeszłości i przyszłości. Batman oraz Green Lantern muszą sprzymierzyć się z wieloma śmiałkami, takimi jak Supergirl, Blue Beetle, Lobo oraz Legion Superbohaterów, żeby odzyskać księgę i naprawić rzeczywistość. Opowieść druga - The Brave And...

Opowieść główna - Odważni i Niezłomni - Włady Losu:

Opowieść druga - The Brave And The Bold #50:
Wydana po raz pierwszy w listopadzie 1963 roku opowieść z udziałem Green Arrowa oraz Łowcy Ludzi z Marsa, która zapoczątkowała w serii tradycję wspólnych przygód różnych superbohaterów.

źródło opisu: Eaglemoss Polska, 2017

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wkp | 2017-12-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 07 stycznia 2018

DC TEAM-UP

Chociaż The Brave and the Bold nie jest tytułem zbyt znanym na polskim rynku, jego znaczenie dla komiksu jest niebagatelne. Zainicjowany w roku 1955 projekt na początku nie wyróżniał się niczym szczególnym, stanowił po prostu kolejną antologię z opowiastkami o różnych bohaterach, jednak wraz z premierą #50 numeru po raz pierwszy w historii komiksu kazano bohaterom dwóm różnych serii działać razem, zapoczątkowując trwającą po dziś dzień tradycję team-upów. Odważni i niezłomni: Władcy losu to album w doskonały sposób korespondujący zarówno z założeniami serii, jak i składający hołd jej samej oraz opowieściom ze Srebrnej Ery. Na dodatek wymyślona przez Marka Waida historia jest ciekawa sama w sobie, a nagromadzenie bohaterów i epickość przedstawionych wydarzeń bardziej przypominają kolejny event, niż jeszcze jeden story arc opowiedziany w ramach danego cyklu.

Całość mojej recenzji na portalu Gotham w Deszczu: http://www.gothamwdeszczu.com.pl/blog/wkkdc-odwazni-i-niezlomni/

Dorian_LC | 2017-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 03 września 2017

KSIĘGA LOSU

6,5

Odważni i Niezłomni: Władcy Losu, zbiór komiksów z 2007 roku, autorstwa Amerykańskiego pisarza komiksów Marka Waida (m.in.: "The Amazing Spider-Man", "Daredevil", "Fantastic Four", "The Flash", czy "Superman").

"Władcy Losu" to intelektualne sciene-fiction; skradziony pradawny artefakt, podróże w czasie, czy pozaziemskie konflikty - a w samym środku duet Batman/Green Lantern, wspierani przez Supergirl.
Twórcy mięli na fabułę dużo - często - zaskakujących pomysłów, jak np. Księga Losu, w której zapisane są dzieje Wszechświata, podróż w czasie do XXXI wieku albo kosmiczny złodziej; posiadający zdolność samoreplikacji (tj. klonowania).

Niestety "Władcy Losu" to jedna z tych opowieści, w której występuje fabularny przesyt. Zbyt duże nagromadzenie wielu wątków sprawia, że historia jest nieco nierówna i chaotyczna. Kuleje też napięcie spowodowane mało przekonującymi czarnymi charakterami.

=
Fani sciene-fiction powinni być usatysfakcjonowani, ale pomimo, iż...

The_5nake | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Bardzo chciałbym opisać chociaż fragment fabuły, ale niestety nie jestem w stanie...

Jak dla mnie strasznie chaotyczna akcja, przeskoki myślowe i fabularne. Bohaterowie skaczą pomiędzy planetami, których nazw nie jestem w stanie zapamiętać i pomiędzy czasami. Ciężko jest się tutaj odnaleźć. Batman, który pojawia się w zasadzie nie wiadomo dlaczego próbuje sobie znaleźć miejsce, ale wypada bardzo blado. Green Lantern daje się podejść przeciwnikowi jak harcerzyk, a Supergirl wydaje się bezradna. Lobo, na którego występ bardzo liczyłem jest karykaturą samego siebie i znika z kart komiksu równie szybko jak się pojawia.
Dla mnie jest to jeden z najsłabszych komiksów DC, zbyt dużo bohaterów,którzy są mało znani, zbyt wielki chaos jeśli chodzi o akcję i baaaaaardzo słabe zakończenie, niestety nie potrafiłem się wciągnąć...

Piotr | 2017-06-29
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

Crossover na crossoverze, akcja na Ziemi i w kosmosie, znani bohaterzy z tymi mniej znanymi, a do tego podróże w czasie. Szalony, nieprzewidywalny i lekki komiks bez kija w tyłku. Jest on wyraźnie napisany dla zabawy i to udziela się podczas czytania, bo Odważni i niezłomni dają masę frajdy!

Rany, ostatnio całkiem niezłe komiksy są w WKKDC! Znów nie mam do czego się doczepić.

dorejsz | 2018-08-06
Przeczytana: sierpień 2018