Harley Quinn: Preludes and Knock-knock Jokes
harley quinn, Harleen Quinzel
komiksy
MuMin84

Ukochana Jokera wkracza na karty komiksu prosto z ekranu telewizyjnego i bierze szturmem Gotham City. Po zdradzie ze strony Księcia Zbrodni Harley wraz z Two-Face'em, Catwoman, Poison Ivy oraz Riddlerem uruchamia szaloną falę zbrodni, jakiej miejscowa policja nie była jeszcze świadkiem.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

Dorian_LC | 2017-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 27 maja 2017

DZIEWCZYNA JOKERA

7,5

Harley Quinn: Preludia i Fantazje - zbiór komiksów wydawanych na przełomie 2000-2001 roku, a fabułę stworzył scenarzysta Karl Kesel (m.im. "Superman", czy "Batman").

Pewnego razu w wariatkowie... Wydanie poprzedza charakterystyka i geneza postaci Harleen Quinzel/Harley Quinn.
Dziewczyna Jokera to żywiołowa, dowcipna i zabójcza antagonistka. W trzecim aspekcie dorównuje największemu złoczyńcy w Gotham City, a w dwóch poprzednich nawet go przewyższa. Ponadto wnosi do uniwersum powiew świeżości, między ponure czarne charaktery, jak np. Dwie Twarze, czy Pingwin.

Niestety ta seria komiksów jest bardzo nierówna i nieprzystająca do potencjału postaci Harley. Nie czuć napięcia i nie ma zagadki (to znaczy Riddler się pojawia na drugim planie), jest za to przesyt luźno powiązanych wątków.

=
Harley Quinn to znakomita drugoplanowa postać i na ogół, kiedy się pojawia, skutecznie odwraca uwagę od głównych bohaterów. Jednak, żeby...

comboometga | 2017-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Strasznie napaliłam się na ten komiks. Nie chciałam jednak na nic się nastawiać, ponieważ wcześniejsza seria z DC dotycząca Harley, zawiodła mnie (o czym pisałam w innej opinii). No ale przysiadłam w końcu do tej pozycji, dosyć długo na mnie czekała.
Muszę przyznać, że niestety nie dostałam tego, czego oczekiwałam. Jedna z wad to tylko mój własny wymysł, ale postać Jokera, jeśli chodzi o charakter, jest zbytnio przesadzona. Nie zachowywał się tak nigdy, przenigdy, i to po prostu do niego nie pasuje. Jak gdyby zła część jego osobowości przejęła całkowicie nad nim władzę (wiem, jak to brzmi - przecież Joker to złoczyńca). Chodzi o to, że gdzieś w głębi żywił pozytywne uczucia do Harley, a tutaj... praktycznie ich nie ma. I to nie jest dla mnie prawdziwy Joker, po prostu.
Druga, ważna sprawa, to przygody przedstawione w komiksie. Z jednej strony chciałabym przyznać "O, spoko, coś nowego", ale z drugiej czuję coś w stylu "Wcisnęli tyle osób na siłę, by pokazać to samo z kilku...

Johnny_Malini | 2017-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2017

Komiks graficznie przedstawia się dobrze, powodów do narzekania nie ma, choć na pewno są lepsze. Jednak taki styl do Harley pasuje, a poza tym wygląda ona bardzo ładnie - pod względem wizualnym Harley to jedna z lepszych damskich bohaterek, więc tym bardziej komiks czyta się przyjemnie, i miło się ją ogląda.
Plus fajne, jakby kreskówkowe wstawki, również wpasowujące się w ten klimat.

Sam komiks jest w porządku. Wiadomo, że pod względem ważności czy historii plasuje się niżej niż większość typowych komiksów z uniwersum, ale jako komiks przybliżający postać wypada dobrze.
Poza tym chyba nie da się nie lubić Harley - jej wdzięk, lekkość, frywolność, ale też przebiegłość i inteligencja potrafią urzec.
A to, że historia jest raczej z tych lekkich i niezobowiązujących, mi wcale nie przeszkadza bo takie też czasem być muszą, a Harley sama z siebie świetnie się broni.

Harley Quinn to bardzo zaradna dziewczyna, udowadnia, że bez Jokera też może istnieć, i bynajmniej źle się jej nie...

Piotr | 2017-04-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem Harley Quinn (może zmienię zdanie gdy zobaczę nowsze komiksy, które podobno są fajne). Album nie jest więc dla mnie... ale nie wiem czy poleciłbym go komukolwiek.

Album ma jeden poważny problem - Harley jest tutaj mocno spłycona. Spodziewałbym się jakiegoś nacisku emocjonalnego po tym jak została odrzucona od swojego ukochanego Jokera (to żaden spoiler - komiks od tego zaczyna). Jakaś głębia emocjonalna, smutek... tego tutaj nie ma. No dobra, może przez kilka kadrów. I tyle. Jak na kobietę co miała obsesję na punkcie jednego mężczyzny, dosyć szybko poradziła sobie ze stratą...

No dobra, ale może komiks uratuje warstwa komediowa? Widać, że autorzy chcieli pójść w tym kierunku, ale niestety mocno nie wyszło. Jest wesoło, ale każdy kto wyobraża sobie damskiego Deadpoola w wersji DC - mocno się rozczaruje. Parę razy się uśmiechnąłem, ale większość żartów jest albo słaba albo sucha. Już pierwsza część "JLA: Roku pierwszego" miała dla mnie...

The_5nake | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Nigdy nie miałem więszej styczności z postacia Harley Queen, oczywiście poza epizodycznymi występami u boku Jokera, a tutaj dostałem porządny i obszerny tom z jej solowymi przygodami. Sama postać jest rewelacyjnie stworzona - pełna żartów (czasami nawet bardziej niż sam Joker), pewna siebie i pełna energii. Harley udało się unieść ciężar całego komiksu na swoich barkach i mimo, że gdzieś tam (chyba żeby się asekurować) autorzy wprowadzają postać Batmana, Jokera i innych bohaterów DC to jest to w moim odczuciu zbędne, bo przygody, fantazje i pomysły głównej bohaterki dostarczają wystarczająco dużo rozrywki. W zasadzie największym minusem jak dla mnie jest finałowa walka, gdzie pojawia się mnóstwo zbędnych postaci. Całość jednak na prawdę dobrze się sprawdza i uprzyjemnia wieczorne czytanie.

Maczas | 2017-04-22

Czemu taka niska ocena? Komiks czyta się przyjemnie, jest dobrze napisany oraz narysowany. Dodatek również jest dobry. Jeden z grubszych i lepszych tomów w ramach WKKDC. Polecam.

Rafał345 | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Komiks z Harley Quinn nie jest za bardzo wciągający. Sądziłem, że lepsza historia będzie do czytania.

Maciej | 2018-02-05
Jędrzej | 2018-01-31